Իտալիայում մաֆիայի հետ կապված 50 մարդու են ձերբակալել
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իտալիայի անվտանգության ուժերը Վենետոյի մարզում 50 մարդ են ձերբակալել «Կամորա» նեապոլիտանական մաֆիայի հետ կապեր ունենալու կասկածանքով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, փետրվարի 19-ին հայտնել Է Messaggero թերթը:
Գործողությանը մասնակցել են ֆինանսական ոստիկանությունը, ազգային ոստիկանությունը եւ մաֆիայի դեմ պայքարի դատախազության ստորաբաժանումը: Ձերբակալությունները կատարվել են Վենետիկում, Կազալ դի Պրինչիպե քաղաքում, Կազերտայի նահանգում եւ Վենետոյի այլ մասերում: Գործողության շրջանակներում 11 մարդ չմեկնելու մասին ստորագրություն Է տվել: Ձերբակալությունների ընթացքում ոստիկանությունն առգրավել Է 10 մլն եվրո: Գործողությանը մասնակցել Է շուրջ 300 մարդ, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

В Италии задержали 50 человек, связанных с неаполитанской мафией
Итальянские силы безопасности задержали 50 человек в области Венето по подозрению в связях с неаполитанской мафией "Каморра", сообщает во вторник газета Messaggero.
В операции принимала участие финансовая полиция, национальная полиция и подразделение прокуратуры по борьбе с мафией. Задержания производились в Венеции, городе Казаль-ди-Принчипе, провинции Казерта и других частях Венето,сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
11 человек в рамках операции получили подписку о невыезде. В ходе задержаний полиция изъяла 10 млн евро. В операции принимали участие порядка 300 человек.