Լոս Անջելեսում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսի մասնակցել Կալիֆորնիայի Սենատի նիստին
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լոս Անջելեսում Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր հյուպատոս Արմեն Բայբուրդյանը փետրվարի 15-ին  ներկա է գտնվել Կալիֆորնիայի նահանգային Սենատի լիագումար նիստին, որի ընթացքում սենատոր Սքոթ Ուիլքը պաշտոնապես ներկայացրել է ՀՀ գլխավոր հյուպատոսին՝ ծանոթացնելով նրա կենսագրությանն ու անցած դիվանագիտական ճանապարհին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, Սքոթ Ուիլքը մանրամասն ներկայացրել է Կալիֆորնիայի և Հայաստանի միջև հարաբերությունները, բարեկամական կապերի ընդգրկուն շրջանակն ու փոխգործակցությունը խորացնելու հեռանկարները:
Ջերմ ընդունելության ընթացքում Կալիֆորնիայի Սենատի անդամները պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել Կալիֆորնիա-Հայաստան կապերի խորացմանը միտված շփումներն ու գործնական քայլերը:

Consul General of Armenia to LA attends plenary session of California State Senate
YEREVAN, FEBRUARY 18, ARMENPRESS. Consul General of Armenia to Los Angeles Armen Baibourtian has attended the February 15 plenary session of the California State Senate, where Senator Scott Wilk formally introduced Baibourtian to the lawmakers.
Senator Wilk presented the relations between California and Armenia, the broad circle of friendly ties and prospects for developing partnership.
California State Senators expressed readiness to deepen practical steps and contacts for enhancing the ties between California and Armenia, the foreign ministry said.