Նախագահ Սարգսյանը դեսպան Իշինգերին հրավիրել է մասնակցելու «Armenian Summit of Minds» գագաթնաժողովին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխատանքային այցով Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում գտնվող՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Մյունխենի անվտանգության միջազգային համաժողովի նախագահ, դեսպան Վոլֆգանգ Իշինգերի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նախագահ Սարգսյանը նշել է, որ տարեցտարի Մյունխենի անվտանգության համաժողովն ավելի ներկայացուցչական է դառնում, իսկ քննարկվող խնդիրներն արտացոլում են միջազգային անվտանգության արդի մարտահրավերները:
Նախագահ Սարգսյանը կարևորել է դեսպան Իշինգերի մեծ ներդրումը համաժողովի՝ որպես միջազգային ազդեցիկ հարթակներից մեկի կայացման գործում։
Նախագահ Սարգսյանը և դեսպան Իշինգերը մտքեր են փոխանակել համագործակցության հնարավորությունների մասին։
Արմեն Սարգսյանը հրավիրել է դեսպան Իշինգերին` այս տարվա հունիսին մասնակցելու առաջին անգամ Հայաստանում կազմակերպվող «Armenian Summit of Minds» գագաթնաժողովին, որն անցկացվում է Հանրապետության նախագահի բարձր հովանու ներքո:

Президент Армен Саркисян пригласил посла Ишингера посетить Армению
Находящийся с рабочим визитом в Федеративной Республике Германии Президент Армен Саркисян встретился с председателем Мюнхенской междунар одной конференции по безопасности, послом Вольфгангом Ишингером. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью администрации президента Армении.
Президент Саркисян отметил, что год от года Мюнхенская конференция по безопасности становится всё более представительной, а обсуждаемые вопросы отображают актуальные вызовы международной безопасности.
Президент Саркисян подчеркнул большой вклад посла Ишингера в дело становления Мюнхенской конференции в качестве одной из самых влиятельных международных площадок.
Президент Саркисян и посол Ишингер обменялись мнениями о возможностях сотрудничества.
Армен Саркисян пригласил посла Ишингера посетить Армению и принять участие в намеченном на июнь этого года форуме «Armenian Summit of Minds», который будет проводится при высоком попечительстве Президента Республики.