Վարչապետը ներկա է գտնվել «Հոլիդեյ Ինն Էքսպրես» հյուրանոցի բացման արարողությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Երևանում ներկա է գտնվել աշխարհահռչակ IHG հյուրանոցային ցանցի «Հոլիդեյ Ինն Էքսպրես» հյուրանոցի բացման արարողությանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ներդրումային ծրագիրն իրականացրել է «Հարմոնի Ինթերնեյշընալ» ՍՊԸ-ի հիմնադիր/նախագահ Ղուկաս Գրիգորյանը: Հյուրանոցի կառուցման աշխատանքները տևել են երեք տարի, կատարվել է շուրջ տասնյակ մլն դոլարի ներդրում, ստեղծվել է 50 նոր աշխատատեղ:
Կառավարության ղեկավարը շրջել է հյուրանոցով՝ ծանոթացել կատարված աշխատանքներին և ստեղծված պայմաններին: Նիկոլ Փաշինյանը ողջունել է ներդրումային ծրագրի իրականացումը և ընդհանրապես Հայաստանում նոր հյուրանոցների կառուցման նախաձեռնությունները, որոնք զբոսաշրջիկներին կմատուցեն բարձրակարգ ծառայություններ և հարմարավետ պայմաններ:
Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Տիգրան Խաչատրյանն իր հերթին տեղեկացրել է, որ 2018 թվականին Հայաստան ժամանած զբոսաշրջիկների թիվը հասել է 1,6 միլիոնի և գործադիրի նպատակն է այդ ոլորտում տարեկան ապահովել 7-10 տոկոս աճ:
«Հոլիդեյ Ինն Էքսպրես» հյուրանոցում առկա է 130 սենյակ, ինչպես նաև կահավորված հանդիպումների սրահ։ Նախասրահը հագեցած է համակարգիչներով, հարմարավետ նստատեղերով, լիցքավորող սարքերով և գերարագ Wi-Fi ինտերնետով:
Այնուհետև կառավարության ղեկավարը Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի ուղեկցությամբ շրջել է Երևանի Գլխավոր պողոտայի այգում՝ ծանոթացել այստեղ կատարվա վերակառուցման աշխատանքներին:

Премьер-министр Никол Пашинян присутствовал на церемонии открытия отеля “Holiday Inn Express”
Премьер-министр Никол Пашинян присутствовал на церемонии открытия отеля “Holiday Inn Express”, который является частью всемирно известной сети отелей IHG.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, инвестиционная программа была реализована основателем/президентом ООО “Harmony International” Гукасом Григоряном. Строительство отеля длилось три года, было инвестировано около десяти миллионов долларов, создано 50 новых рабочих мест.
Премьер-министр осмотрел гостиницу, ознакомился с проделанными работами и созданными условиями. Никол Пашинян приветствовал реализацию инвестиционной программы и инициативы по строительству новых отелей в Армении в целом, которые предоставляют туристам качественный сервис и комфортные условия.
Министр экономического развития и инвестиций Тигран Хачатрян, в свою очередь, сообщил, что количество туристов, посетивших Армению в 2018 году, достигло 1,6 миллиона человек, и цель правительства - обеспечить 7-10% ежегодного роста в этой сфере.
В отеле “Holiday Inn Express” 130 номеров, а также оборудованный конференц-зал. В фойе установлены компьютеры, удобные сиденья, зарядные устройства и высокоскоростной Wi-Fi.
Затем глава правительства в сопровождении мэра Еревана Айка Марутяна прошелся по Главному проспекту Еревана, ознакомился с работами по реконструкции.