Վարչապետը ներկա է գտնվել «Հոլիդեյ Ինն Էքսպրես» հյուրանոցի բացման արարողությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Երևանում ներկա է գտնվել աշխարհահռչակ IHG հյուրանոցային ցանցի «Հոլիդեյ Ինն Էքսպրես» հյուրանոցի բացման արարողությանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ներդրումային ծրագիրն իրականացրել է «Հարմոնի Ինթերնեյշընալ» ՍՊԸ-ի հիմնադիր/նախագահ Ղուկաս Գրիգորյանը: Հյուրանոցի կառուցման աշխատանքները տևել են երեք տարի, կատարվել է շուրջ տասնյակ մլն դոլարի ներդրում, ստեղծվել է 50 նոր աշխատատեղ:
Կառավարության ղեկավարը շրջել է հյուրանոցով՝ ծանոթացել կատարված աշխատանքներին և ստեղծված պայմաններին: Նիկոլ Փաշինյանը ողջունել է ներդրումային ծրագրի իրականացումը և ընդհանրապես Հայաստանում նոր հյուրանոցների կառուցման նախաձեռնությունները, որոնք զբոսաշրջիկներին կմատուցեն բարձրակարգ ծառայություններ և հարմարավետ պայմաններ:
Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Տիգրան Խաչատրյանն իր հերթին տեղեկացրել է, որ 2018 թվականին Հայաստան ժամանած զբոսաշրջիկների թիվը հասել է 1,6 միլիոնի և գործադիրի նպատակն է այդ ոլորտում տարեկան ապահովել 7-10 տոկոս աճ:
«Հոլիդեյ Ինն Էքսպրես» հյուրանոցում առկա է 130 սենյակ, ինչպես նաև կահավորված հանդիպումների սրահ։ Նախասրահը հագեցած է համակարգիչներով, հարմարավետ նստատեղերով, լիցքավորող սարքերով և գերարագ Wi-Fi ինտերնետով:
Այնուհետև կառավարության ղեկավարը Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի ուղեկցությամբ շրջել է Երևանի Գլխավոր պողոտայի այգում՝ ծանոթացել այստեղ կատարվա վերակառուցման աշխատանքներին:

Pashinyan attends opening ceremony of Holiday Inn Express hotel in Yerevan
YEREVAN, FEBRUARY 15, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan attended the opening ceremony of the Holiday Inn Express hotel of the InterContinental Hotels Group hotel chain in Yerevan, the PM’s Office told Armenpress.
The investment program has been implemented by the Harmony International LLC founder/chair Ghukas Grigoryan. The hotel construction works lasted three years, nearly a dozen million dollars have been invested, 50 jobs have been created.
The PM toured the hotel, got acquainted with the carried out works and conditions. Pashinyan welcomed the implementation of the investment program and the initiatives on constructing new hotels in Armenia in general which will provide highest services and comfortable conditions to tourists.
Minister of economic development and investments Tigran Khachatryan informed that the number of tourists who visited Armenia in 2018 comprised 1.6 million, and the government aims at ensuring 7-10% annual growth in this sector.
After the ceremony, PM Pashinyan, accompanied by Mayor of Yerevan Hayk Marutyan, toured the park of the Main Avenue of Yerevan, got acquainted with the reconstruction works carried out in the park.