«Ամենագեղեցիկ դասախոսուհուն» գտել են Տայվանում
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տայվանցի դասախոսուհին հանրաճանաչ Է դարձել այն բանից հետո, երբ ուսանողները հրապարակել են նրա լուսանկարները: Աղջկան արագորեն կոչել են «ամենակրակոտ դասախոսուհին»:
Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է Daily Mail հրատարակությունը: Չեն Ցզյա Վենը հեղինակային իրավունքի վերաբերյալ դասախոսություն Է կարդացել Չժունլի քաղաքի Տեխնոլոգիաների գիտության ինստիտուտում: Ուսանողները լուսանկարել են 28-ամյա դասախոսուհուն, որը կարճ սեւ զգեստը հագին գրատախտակի մոտ նրանց բացատրում Է նյութը, եւ լուսանկարները տարածել են սոցիալական ցանցերում: Չենի անակնկալ ժողովրդականության պատճառով բաժանորդների թիվը նրա Instagram-օգտահաշվում հասել Է 91 հազարի: Չենն ինքը շարունակում Է սովորել Չինական մշակույթի համալսարանում եւ վարում Է ֆակուլտատիվ՝ նվիրված գիտելիքների Էկոնոմիկային եւ մտավոր սեփականության ոլորտի իրավունքին: Ազատ ժամանակ աղջիկը դաշնամուր եւ ֆլեյտա Է նվագում: Չենի գեղեցկությունն այնպես Է գերել սոցիալական ցանցի օգտատերերին, որ նրանք կրկին դասախոսություններին հաճախելու ցանկություն են հայտնել: Նաեւ մեկնաբանները ենթադրել են, թե ուսանողները երբեք չեն բացակայում դասախոսուհու պարապմունքներից, բայց դժվարանում են առարկայի վրա կենտրոնանալու հարցում:

«Самую красивую учительницу» нашли на Тайване
Преподавательница из Тайваня приобрела популярность после того, как студенты опубликовали снимки с ней. Девушку быстро окрестили «самой горячей учительницей», сообщает издание Daily Mail.
Чэн Цзя-вэнь  провела пару по авторскому праву в Институте науки технологий, расположенном в городе Чжунли. Студенты запечатлели 28-летнюю преподавательницу, объясняющую им материал у доски в коротком черном платье, и поделились фотографиями в социальных сетях,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Из-за неожиданной популярности Чэн число подписчиков ее Instagram-аккаунта увеличилось до 91 тысячи человек.
Сама Чэн продолжает учиться в Университете Китайской Культуры и ведет факультатив, посвященный экономике знаний и праву в сфере интеллектуальной собственности. В свободное время девушка играет на пианино и флейте.
Красота Чэн так поразила пользователей социальной сети, что они выразили желание снова пойти учиться. Также комментаторы предположили, что студенты никогда не прогуливают занятия преподавательницы, но испытывают трудности с концентрацией на предмете.