Նիկոլ Փաշինյանը խորհրդարանում կառավարության ծրագրի նախագծի քննարկումները խիստ հաջողված է համարում
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ազգային ժողովում կառավարության ծրագրի երեք օրերի քննարկումները խիստ հաջողված է համարում, կարծում է, որ եղել է երկու կարծիքներ բախում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Փաշինյանը նման տեսակետ հայտնեց ԱԺ ամբիոնից իր եզրափակիչ ելույթում:
«Վերջին երեք օրվա քննարկումները համարում եմ խիստ հաջողված: Տեղի ունեցավ շատ լուրջ գաղափարական բանավեճ: Այստեղ երկու մտածողության բախում էր, երկու խումբ մարդկանց բախում: Մի մասը ներկայացնում էր այն տեղեկատվությունը, որ ստացել են իրենց կարդացած գրքերից, մյուս մասը խոսում էր, որ պատրաստվում է նոր գիրք գրել»,-ասաց վարչապետը:
Նա արձանագրեց, որ սա համարում է նոր որակի խորհրդարան: Վարչապետը հիշեցրեց, որ երկար տարիներ սա ևս մեր երկրի անլուծելի թվացող հարցերից է եղել: «Եվ կարող ենք արձանագրել, որ այս խնդիրը լուծված է: Ես, շատ ներկաների ճանաչելով, կարող եմ արձանագրել, որ այստեղ արտահայտվել է հնարավոր ինտելեկտուալ պոտենցիալի միայն մի փոքր մասը: Եվ ես համոզված եմ, որ այդ պոտենցիալը նոր դրսևորումներ կունենա»,-եզրափակեց Փաշինյանը:

YEREVAN, FEBRUARY 14, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan considers the ongoing debates of the government’s Action Plan in the Parliament quite successful, says there has been a clash of two opinions, reports Armenpress.
“I consider the debates of the past three days quite successful. A very serious ideological debate has taken place. There was a clash of two opinions here, a clash between two groups of people. One side was presenting the information they got from the books they red, and the other side was stating that they are going to write a new book”, the PM said in the Parliament.
Pashinyan said he considers this a parliament of new quality. He reminded that this has been one of the issues which seemed had no solution. “And we can state that this issue is solved. Knowing many of the debate participants I can state that only the small part of the possible intellectual potential has been expressed here. And I am convinced that this potential will have new demonstrations”, he added.
The Armenian Parliament continues debating the government’s Action Plan.
The debate launched on February 12 during which Prime Minister Nikol Pashinyan introduced the Action Plan which was followed by a Q&A session.