Դեսպան Կարեն Նազարյանը հավատարմագրերի պատճենը հանձնել է Սուրբ Աթոռի պետքարտուղարի ընդհանուր հարցերով փոխանորդին
Դեսպան Կարեն Նազարյանը հավատարմագրերի պատճենը հանձնել է Սուրբ Աթոռի
պետքարտուղարի ընդհանուր հարցերով փոխանորդին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վատիկանում ՀՀ նորանշանակ դեսպան Կարեն Նազարյանը փետրվարի 12-ին իր հավատարմագրերի պատճենը հանձնել է Սուրբ Աթոռի պետքարտուղարի ընդհանուր հարցերով փոխանորդ, գերաշնորհ Էդգար Պենյա Պառային (H.E. Msgr. Edgar Peña Parra, Substitute for General Affairs to the Secretary of State):
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, հանդիպմանը զրուցակիցներն անդրադարձել են հայ-վատիկանյան վաղեմի, սերտ ու բարեկամական հարաբերություններին:
Դեսպան Նազարյանն ընդգծել է Հայաստանի համար Սուրբ Աթոռի հետ երկկողմ հարաբերությունների կարևորությունը և հայտնել դրանք ընդլայնելու ուղղությամբ իր պատրաստակամության մասին:
Գերաշնորհ Պենյա Պառան, շնորհավորելով դեսպանին դիվանագիտական առաքելությունն սկսելու առթիվ, վստահություն է հայտնել, որ հայ-վատիկանյան միջպետական հարաբերությունները շարունակելու են առավել զարգանալ:
Վատիկանում կայացած հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային զարգացումների առնչությամբ կողմերի մոտեցումներին:

Ambassador Karen Nazaryan delivers copies of credentials to Substitute for General Affairs to the Secretary of State of Vatican
Ambassador Karen Nazaryan delivers copies of credentials to Substitute for General Affairs to
the Secretary of State of Vatican
YEREVAN, FEBRUARY 13, ARMENPRESS. Newly appointed Ambassador of Armenia to Vatican Karen Nazaryan delivered the copies of his credential to Substitute for General Affairs to the Secretary of State of Holy See Archbishop Edgar Peña Parra on February 12.
As ARMENPRESS was informed from the press service of MFA Armenia, during the meeting the interlocutors talked about the ancient friendly relations between Armenia and Vatican.
Ambassador Nazaryan emphasized the importance of bilateral relations for Armenia with the Holy See and expressed readiness to expand the existing relations.
Congratulating the Ambassador on starting his diplomatic mission, Archbishop Edgar Peña Parra expressed confidence that the interstate relations between Armenia and Vatican will continue to develop.