Դեսպան Կարեն Նազարյանը հավատարմագրերի պատճենը հանձնել է Սուրբ Աթոռի պետքարտուղարի ընդհանուր հարցերով փոխանորդին
Դեսպան Կարեն Նազարյանը հավատարմագրերի պատճենը հանձնել է Սուրբ Աթոռի
պետքարտուղարի ընդհանուր հարցերով փոխանորդին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վատիկանում ՀՀ նորանշանակ դեսպան Կարեն Նազարյանը փետրվարի 12-ին իր հավատարմագրերի պատճենը հանձնել է Սուրբ Աթոռի պետքարտուղարի ընդհանուր հարցերով փոխանորդ, գերաշնորհ Էդգար Պենյա Պառային (H.E. Msgr. Edgar Peña Parra, Substitute for General Affairs to the Secretary of State):
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, հանդիպմանը զրուցակիցներն անդրադարձել են հայ-վատիկանյան վաղեմի, սերտ ու բարեկամական հարաբերություններին:
Դեսպան Նազարյանն ընդգծել է Հայաստանի համար Սուրբ Աթոռի հետ երկկողմ հարաբերությունների կարևորությունը և հայտնել դրանք ընդլայնելու ուղղությամբ իր պատրաստակամության մասին:
Գերաշնորհ Պենյա Պառան, շնորհավորելով դեսպանին դիվանագիտական առաքելությունն սկսելու առթիվ, վստահություն է հայտնել, որ հայ-վատիկանյան միջպետական հարաբերությունները շարունակելու են առավել զարգանալ:
Վատիկանում կայացած հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային զարգացումների առնչությամբ կողմերի մոտեցումներին:

Посол Армении вручил копии верительных грамот заместителю государственного секретаря Святого Престола по общим делам
Посол Армении вручил копии верительных грамот заместителю государственного
секретаря Святого Престола по общим делам
Новоназначенный посол Армении в Ватикане Карен Назарян 12 февраля вручил копии верительных грамот заместителю государственного секретаря Святого Престола по общим делам Эдгару Пенья Парра.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МИД Армении, в ходе встречи собеседники коснулись давних, тесных и дружеских отношений между Арменией и Ватиканом.
Посол Назарян подчеркнул важность двусторонних отношений со Святым Престолом и выразил готовность расширять их.
Ее Превосходительство Пенья Парра, поздравив посла с началом дипломатической миссии, выразил уверенность в том, что армяно-ватиканские межгосударственные отношения будут и дальше развиваться.