Դելիի հյուրանոցում բռնկած հրդեհն առնվազն 17 մարդու կյանք Է խլել
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Առնվազն 17 մարդ Է զոհվել Դելիի կենտրոնական շրջանի Arpit Palace հյուրանոցում տեղի ունեցած հրդեհի հետեւանքով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել են տեղական ԶԼՄ-ները՝ վկայակոչելով իշխանություններին: Մահերի մեծ մասի պատճառը եղել Է այրման արգասիքներից թունավորվելը:
Հաղորդագրություններում նշվում Է, որ հրդեհը բռնկել Է տեղական ժամանակով մոտավորապես 4:00-ին (Երեւանի ժամանակով փետրվարի 11-ի 23:30-ին): Դրա դեմ պայքարելու Է ուղարկվել 26 հրշեջ մեքենա:
Ներկայում փրկարարական գործողությունն ավարտված Է: Հրշեջները շենքից տարհանել են 35 մարդու:
«Միջանցքներում փայտյա պանելներ Էին, ինչի պատճառով մարդիկ չԷին կարող միջանցքներն օգտագործել տարհանման համար»,- լրագրողներին ասել Է հրշեջ Վիպին Կենտալը: Նա հավելել Է, որ հրդեհի պատճառն առայժմ չի պարզվել, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Число жертв пожара в гостинице в Дели достигло 17 человек
По меньшей мере, 17 человек погибли в результате пожара в отеле Arpit Palace в центральном районе Дели, передают местные СМИ со ссылками на власти. Причиной большинства смертей называют отравление продуктами горения.
В сообщениях отмечается, что пожар вспыхнул около 4:00 по местному времени (22:30 мск понедельника), на борьбу с огнем было направлено 26 пожарных машин,сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
На данный момент спасательная операция завершена. Пожарные эвакуировали из здания 35 человек.
"В коридоре были деревянные панели, из-за которых люди не могли использовать коридоры для эвакуации", - сказал журналистам пожарный Випин Кенталь.