Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իրանի նախագահին Իսլամական հեղափոխության հաղթանակի 40-րդ տարեդարձի առթիվ
Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իրանի նախագահին Իսլամական
հեղափոխության հաղթանակի 40-րդ տարեդարձի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Հասան Ռոհանիին` Իսլամական հեղափոխության հաղթանակի 40-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, շնորհավորական ուղերձում նախագահ Սարգսյանը կարևորել է Հայաստանի և Իրանի կայուն ու փոխշահավետ հարաբերությունների պահպանումն ու զարգացումը: Նա համոզմունք է հայտնել, որ դրա համար երկուստեք կներդրվեն նորանոր ջանքեր և ռեսուրսներ:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Հասան Ռոհանիին մաղթել է քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Իրանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և հետագա բարգավաճում:

Armenian President congratulates Iranian counterpart on 40th anniversary of Islamic Revolution
YEREVAN, FEBRUARY 11, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian sent a congratulatory letter to President of Iran Hassan Rouhani on the 40th anniversary of the victory of the Islamic Revolution, the Armenian President’s Office told Armenpress.
In the letter President Sarkissian attached importance to the preservation and development of the Armenian-Iranian stable and mutually beneficial relations. He expressed confidence that both sides will invest new efforts and resources for that purpose.
Armen Sarkissian wished Hassan Rouhani good health and all the best, and peace and further prosperity to the good people of Iran.