Այս տարի Հայաստանը «Պրոդէքսպո» միջազգային ցուցահանդեսին ավելի մեծ մասշտաբով է մասնակցում
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Բիզնես Արմենիա»-ի աջակցությամբ հայաստանյան 32 ընկերություններ փետրվարի 11-15-ին Ռուսաստանի մայրաքաղաք Մոսկվայում մասնակցում են «Պրոդէքսպո» սննդի և խմիչքի միջազգային ցուցահանդեսին։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին «Բիզնես Արմենիա»-ի հանրային կապերի թիմից, անցած տարի նույն ցուցահանդեսից հայաստանյան 21 արտադրողներ վերադարձել են 5.7 միլիարդ դրամի արտահանման պայմանագրերով։
Մեր արտադրողները միջազգային խոշոր գնորդներին ու դիստրիբյուտորներին կներկայացնեն կիսապատրաստվածքներ, մրգային, բանջարեղենային, ձկնային ու մսային պահածոներ, ջեմեր, մրգային օղիներ, բրենդի, լիկյոր, ջին, գինի, կաթնամթերք, պանիր, չրեր, շոկոլադ, գարեջուր, սուրճ, թեյ, մակարոնեղեն, հալած յուղ և այլն.
«Հաշվի առնելով ցուցահանդեսին մասնակցության արդյունքներն ու արտադրողների հետաքրքրությունը, Բիզնես Արմենիան այս տարի մեծացրել է միջազգային ցուցահանդեսին մասնակցության մասշաբները. 21-ի փոխարեն իր արտադրանքը ներկայացնում է 32 արտադրող, իսկ միասնական տաղավարը 181 քմ-ի փոխարեն զբաղեցնում է 207 քմ տարածք»,- նշել է «Բիզնես Արմենիա»-ի արտահանողների աջակցության խմբի ղեկավար Մարկուս Ազադյանը։

Armenia participates in ProdExpo international exhibition on a larger scale
YEREVAN, FEBRUARY 11, ARMENPRESS. With the support of Business Armenia, 32 Armenian companies will participate in the international exhibition of food and beverage, ProdExpo, in Moscow, Russia, on February 11-15. Last year, 21 Armenian companies returned from the same expedition with export contracts of 5.7 billion drams, Business Armenia told Armenpress.
Armenian manufacturers will be presenting large international buyers and distributors with a wide range of products: semi-manufactured goods, fruit, vegetable, fish and meat preserves, jams, fruit vodka, brandy, liqueur, gin, wine, dairy products, cheese, dried fruits, chocolate, beer, coffee, tea, pasta, melted butter, etc.
“Taking into account the results of the exhibition and the interest of the manufacturers in the exhibition, Business Armenia has increased the amount of companies participating in the international exhibition this year. 32 manufacturers will represent their production, instead of 21, and the unified space will occupy 207 square meters, instead of 181 square meters”, Markus Azadian, Export Team Leader at Business Armenia, said.