Զինծառայողների անվտանգության, կենցաղային խնդիրները գտնվում են Արցախի բարձրագույն իշխանությունների մշտական ուշադրության կենտրոնում
Զինծառայողների անվտանգության, կենցաղային խնդիրները գտնվում են Արցախի
բարձրագույն իշխանությունների մշտական ուշադրության կենտրոնում
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը պաշտպանության նախարար, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանի ուղեկցությամբ փետրվարի 5-ին աշխատանքային այցով մեկնել է հանրապետության հյուսիս-արևելյան հատվածում տեղակայված զորամասերից մեկի մարտական դիրքեր: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից, տեղում ծանոթանալով առաջնագծում մարտական ծառայության կրման պայմաններին, հանրապետության նախագահը զինծառայողների հետ անմիջական զրույցի ընթացքում հետաքրքրվել է նրանց խնդիրներով և հուզող հարցերով: Պաշտպանության բանակի հրամանատար, գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանը երկրի ղեկավարին է ներկայացրել վերջին շրջանում առաջնագծում իրականացված ինժեներական աշխատանքները, զինծառայողների անվտանգության ապահովմանն ու մարտական հերթապահությունն առավել արդյունավետ կազմակերպելուն ուղղված աշխատանքների համալիրը:
Բակո Սահակյանը զինվորականներին վստահեցրել է, որ այսուհետ ևս  զինծառայողների անվտանգության, կենցաղային և սոցիալական ապահովվածության խնդիրները կշարունակեն գտնվել երկրի բարձրագույն իշխանությունների մշտական ուշադրության կենտրոնում: Աշխատանքային այցի ընթացքում հանրապետության նախագահը Թալիշ համայնքում հրավիրել է նաև խորհրդակցություն,  որի ընթացքում համապատասխան մարմինների ղեկավարներին առաջիկա անելիքների վերաբերյալ տրվել են  կոնկրետ հանձնարարականներ:

YEREVAN, FEBRUARY 6, ARMENPRESS. Artsakh Republic President Bako Sahakyan on February 5 visited various sectors of the republic’s eastern borderline and got acquainted on site with the course of military service and current situation, the Presidential Office told Armenpress.
He was accompanied by defense minister Karen Abrahamyan and other officials.
The President assured the servicemen that the security, everyday and social issues of the soldiers will remain under the spotlight of the country’s top leadership.
On the same day the President visited the Talish village of the Martakert region and convened a working consultation around the issues related to the restoration of the settlement.
Bako Sahakyan gave concrete instructions to the heads of the concerned structures towards proper solution of the issues under discussion highlighting the significance of the Talish restoration program for our country.
Defense minister Karen Abrahamyan, minister of municipal engineering Karen Shahramanyan and other officials participated in the consultation.