Մահացել Է ամերիկացի հանրաճանաչ դերասանուհի Ջուլի Ադամսը
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 92 տարեկան հասակում Լոս Անջելեսում մահացել Է ամերիկացի հանրաճանաչ դերասանուհի Ջուլի Ադամսը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Variety-ն: Կինոյում եւ հեռուստատեսությունում դերասանուհու դեբյուտը կայացել Է 1949 թվականին, իսկ հռչակը եկել 1954 թվականին՝ «Սեւ ծովալճակի արարածները» ֆիլմի Էկրաններ բարձրանալուց հետո, որտեղ նա խաղացել Է գլխավոր դերերից մեկը:
Մի քանի տասնյակ տարիների ընթացքում Ադամսը նկարահանվել Է 50 ֆիլմերում, ինչպես նաեւ բազմաթիվ հեռուստատեսային նախագծերում: Դրանց թվում են՝ «Փերի Մեյսոնը», «Մեռլոուզ Փլեյս», «Բեւեռլի Հիլզ, 90210», «Նա գրել Է սպանություն» եւ «Մնալ ողջ» ֆիլմերը: Դերասանուհին ուներ երկու որդի եւ չորս թոռ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Умерла актриса Джули Адамс
Популярная американская актриса Джули Адамс умерла в возрасте 92 лет в Лос-Анджелесе, сообщает Variety.
Дебют актрисы в кино и на телевидении состоялся в 1949 году, а слава пришла в 1954 – после выхода на экраны "Твари из черной лагуны", где она сыграла одну из главных ролей,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
За несколько десятков лет Адамс снялась в 50 фильмах, а также множестве телевизионных проектов. Среди них "Перри Мэйсон", "Мерлоуз Плейс", "Беверли-Хиллз, 90210", "Она написала убийство" и "Остаться в живых".