Շոտլանդիայի նախկին առաջին նախարարին ձերբակալել են սեռական ոտնձգությունների կասկածանքով. Sky
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շոտլանդիայի նախկին առաջին նախարար (2007 – 2014 թթ.) Ալեքս Սալմոնդին ոստիկանությունը ձերբակալել Է սեռական ոտնձգությունների հետ կապված կասկածների պատճառով, նրան մեղադրանքներ են առաջադրվել եւ ավելի ուշ նա կկանգնի դատարանի առաջ:
Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հունվարի 24-ին այս մասին հայտնել Է Sky News հեռուստաալիքը: Սալմոնդը, որը 2017 թվականից քաղաքական թոք-շոու Է վարում RT հեռուստաալիքում, կտրականապես ժխտում Է իրեն ներկայացված մեղադրանքները՝ դրանք համարելով ծիծաղելի: Մինչդեռ Շոտլանդիայի ոստիկանությունը քննում Է երկու կանանց հաղորդումները Շոտլանդական ազգային կուսակցության (ՇԱԿ) նախկին առաջնորդի կողմից իրենց նկատմամբ կատարված սեռական ոտնձգությունների մասին: «Մենք կարող ենք հավաստել, որ 64-ամյա տղամարդը ձերբակալված Է եւ մեղադրված, զեկույցն ուղարկված Է դատախազություն»,- տեղեկացրել են Շոտլանդիայի ոստիկանությունում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Sky: бывшего первого министра Шотландии задержали из-за подозрений в домогательствах
Бывший первый министр Шотландии (2007 -2014 гг.) Алекс Салмонд задержан полицией в связи с подозрениями в сексуальных домогательствах, ему предъявлены обвинения и позднее он предстанет перед судом. Об этом в четверг сообщил телеканал Sky News.
Салмонд, который с 2017 года ведет политическое ток-шоу на телеканале RT, категорически отвергает обвинения в свой адрес, называя их смехотворными. Полиция Шотландии тем временем расследует сообщения двух женщин о домогательствах в их адрес со стороны бывшего лидера Шотландской национальной партии (ШНП). "Мы можем подтвердить, что 64-летний мужчина был задержан и обвинен, рапорт направлен в прокуратуру", - информировали в шотландской полиции,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.