ԱԽ մամուլի խոսնակը հերքում է լուրերը, թե Արմեն Գրիգորյանն ազատվելու է պաշտոնից և ընտրվելու է ԿԸՀ նախագահ
ԱԽ մամուլի խոսնակը հերքում է լուրերը, թե Արմեն Գրիգորյանն ազատվելու է
պաշտոնից և ընտրվելու է ԿԸՀ նախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղարի մամուլի խոսնակ Արեգ Քոչինյանը հերքում է մամուլում պարբերաբար շրջանառվող լուրերն այն մասին, թե անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ազատվելու է պաշտոնից և ընտրվելու է Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ԱԽ քարտուղարի մամուլի խոսնակը հերքում է տարածել՝ ընդգծելով, որ այդ լուրը չի համապատասխանում իրականությանը: «ՀՀ Սահմանադրության 195-րդ հոդվածի 3 կետի համաձայն՝ ԿԸՀ անդամ կարող է ընտրվել այն անձը, ով համապատասխանում է պատգամավորին առաջադրվող պահանջներին:
Մինչդեռ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը չի մասնակցել ԱԺ ընտրություններին «Իմ քայլը» դաշինքի կազմում հենց այն պատճառով, որ չի համապատասխանում ԱԺ պատգամավորին առաջադրվող պահանջներին։ Նա վերջին 4 տարիներին ՀՀ գրանցում չի ունեցել (գրանցված է եղել Արցախ Հանրապետությունում)»,- ասված է հերքման մեջ։

Пресс-секретарь Совбеза опровергает слухи о том, будто Армен Григорян будет освобожден от занимаемой должности и избран председателем ЦИК
Пресс-секретарь Совбеза опровергает слухи о том, будто Армен Григорян будет
освобожден от занимаемой должности и избран председателем ЦИК
Пресс-секретарь Совета безопасности Республики Армения Арег Кочинян опровергает слухи о том, будто Армен Григорян будет освобожден от занимаемой должности секретаря Совета безопасности Армении и избран председателем Центральной избирательной комиссии Армении.
Как передает «Арменпресс», в заявлении сказано: «Эта информация не соответствует действительности. В соответствии с пунктом 3 статьи 195 Конституции РА, членом Центральной избирательной комиссии может быть избрано каждое лицо, соответствующее требованиям, предъявляемым к депутатам.
Между тем, секретарь Совбеза Армен Григорян не участвовал в выборах в НС в составе блока "Мой шаг" именно по той причине, что не соответствует предъявляемым к депутатам требованиям. Последние 4 года он был прописан в Республике Арцах».