Դեսպան Վահագն Աթաբեկյանը հունվարի 22-ին հանդիպել է Լիբանանի Ազգային ապահովության գլխավոր տնօրենի հետ
Դեսպան Վահագն Աթաբեկյանը հունվարի 22-ին  հանդիպել է Լիբանանի Ազգային
ապահովության գլխավոր տնօրենի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լիբանանում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Վահագն Աթաբեկյանը հունվարի 22-ին  հանդիպել է Լիբանանի Ազգային ապահովության գլխավոր տնօրեն Աբբաս Իբրահիմի (Abbas Ibrahim) հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, կողմերը մտքեր են փոխանակել Լիբանանում ՀՀ քաղաքացիներին և հայ համայնքին առնչվող առկա խնդիրների վերաբերյալ: Լիբանանյան կողմը վերահաստատել է, որ մշտապես հայ համայնքի կողքին է՝ շատ բարձր գնահատելով վերջինիս դերը Լիբանանի բոլոր առանցքային ոլորտների զարգացման գործում:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև անվտանգության ոլորտում երկկողմ համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

YEREVAN, JANUARY 23, ARMENPRESS. Armenian Ambassador to Lebanon Vahagn Atabekyan on January 22 met with General Director of the Lebanese General Security Abbas Ibrahim, the Armenian foreign ministry told Armenpress.
The officials exchanged views on issues relating to the Armenian citizens and community in Lebanon. The Lebanese side reaffirmed that it always stands with the Armenian community by highly appreciating their role in the development of key issues of Lebanon.
During the meeting a number of other issues relating to the bilateral cooperation in the security field were discussed.