Լույս հունվարի 23-ի գիշերը Մոսկվայում ամենացուրտն Է դարձել 127 տարվա ընթացքում
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լույս հունվարի 23-ի գիշերն ամենացուրտն Է դարձել ամսվա սկզբից ի վեր. ջերմաստիճանը Մոսկվայում ԺՏՆՑ-ի կայարանում իջել Է մինչեւ մինուս 19,8 աստիճան, սակայն եղանակին չի հաջողվել գերազանցել 1892 թվականի ռեկորդը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հունվարի 23-ին ՏԱՍՍ-ին հայտնել Է Հիդրոօդերեւութաբանական կենտրոնի տեղագրական կենտրոնի պետ Անատոլի Ցիգանկովը:
«Մոսկվայում ԺՏՆՑ-ի կայարանում ջերմաստիճանն իջել Է մինչեւ մինուս 19,8 աստիճան, իսկ Չերուստիում այսօր գիշերը եղել Է մինուս 27,8: Ավելի ցուրտ եղել Է միայն 1892 թվականի հունվարի 23-ին, երբ ջերմաստիճանը մայրաքաղաքում իջել Է մինչեւ մինուս 38»,-ասել Է նա: Նա նշել Է, որ հունվարի 24-ի եւ 25-ի առաջիկա գիշերները նույնպես սառնամանիք կլինի Մոսկվայում, ջերմաչափի սյունը կարող Է իջնել մինչեւ մինուս 20 եւ ավելի ցածր:

Ночь на 23 января стала самой холодной в Москве за 127 лет
Ночь на 23 января стала самой холодной с начала месяца - температура в Москве на станции ВДНХ опустилась до -19,8 градуса, однако погоде не удалось побить рекорд 1892 года. Об этом сообщил ТАСС в среду заместитель начальника ситуационного центра Гидрометцентра Анатолий Цыганков.
"В Москве на станции ВДНХ температура опустилась до -19,8 градуса, а в Черустях сегодня ночью было -27,8. Холоднее было только 23 января 1892 года, когда температура в столице опустилась до -38", - сказал он,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Он отметил, что предстоящие ночи на 24 и 25 января в Москве также будут морозными, столбик термометра может опуститься до -20 градусов и ниже.