Շրջանառության մեջ դրվեց Սիլվա Կապուտիկյանի հոբելյանին նվիրված նամականիշ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Գրող, բանաստեղծուհի, հասարակական գործիչ Սիլվա Կապուտիկյանի ծննդյան 100-ամյակի նրան նվիրված միջոցառումների շրջանակում «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի կողմից մարվեց և շրջանառության մեջ դրվեց մեծանուն գրողի նամականիշը: Մարման հանդիսավոր արարողությունն անցկացվեց հունվարի 22-ին Հայաստանի գրողների միությունում:
«Կապուտիկյանը, խորապես ճանաչելով իր և իր ժողովրդի անցյալը, կենսագրությունը, իր ստեղծագործություններում արտահայտեց հայի ճակատագիրը, հայ մարդու կեցությունը, ընթացիկ կյանքի խնդիրները, հասարակական, քաղաքական հնչեղություն ունեցող հարցերը »,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նշեց գրողների միության նախագահ Էդվարդ Միլիտոնյանը:
Նրա խոսքով` Կապուտիկյանը հայ կնոջ, հայ մոր, մայրիշխանությունից եկած արթուն բնազդով մարդ էր, որը ցանկանում էր պահպանել երկիրը, հայ քաղաքացուն, սատարել սփյուռքահայերին: «Նրա «Խոսք իմ որդուն»  ստեղծագործությունը դարձավ Սփյուռքի լեզվապահպանման հիմքը»,-շեշտեց Միլիտոնյանը:
120 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշը տպագրված է Ֆրանսիայի «Cartor» տպագրատանը`30 000 տպաքանակով: Նամականիշի դիզայնի հեղինակն է «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներ Դավիթ Դովլաթյանը:

Введена в обращение новая почтовая марка, посвященная 100-летию со дня рождения Сильвы Капутикян
В здании Союза писателей Армении в рамках мероприятия, посвященного 100-летию со дня рождения Силвы Капутикян, 22-ого января 2019 года ЗАО “Айпост” погасила и выпустила в обращение одну почтовую марку, посвященную теме “Выдающиеся армяне. 100-летие со дня рождения Сильвы Капутикян”.
Как сообщает Арменпресс, почтовая марка с номиналом 120 драм отпечатана в типографии “Cartor” во Франции тиражом в 30 000 экземпляров. Дизайн почтовой марки разработан дизайнером ЗАО “Айпост” Давидом Довлатяном.
На марке изображена армянская писательница, поэтесса и общественный деятель Сильва Капутикян в момент работы над своим очередным произведением.
Почтовую марку погасили заместитель министра транспорта, связи и информационных технологий Республики Армения Армен Арзуманян, заместитель министра культуры Республики Армения Тигран Галстян, председатель совета ЗАО “Айпост” Хуан Пабло Гечиджян, председатель Союза писателей Армении Эдуард Милитонян, президент Союза филателистов Армении Овик Мусаелян.