Սեւ ծովում առնվազն 10 մարդ է զոհվել նավերի վրա մոլեգնող հրդեհից
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սեւ ծովում 10 մարդ Է զոհվել հեղուկացված գազ փոխադրող «Մաեստրո» եւ «Կանդի» նավերի վրա մոլեգնող հրդեհի հետեւանքով, եւս 10 հոգի անհայտ կորած Է համարվում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ՏԱՍՍ-ին հայտնել են Նովոռոսիյսկի ծովային փրկարարական-համակարգող կենտրոնում:
Հրդեհը հունվարի 21-ի երեկոյան տեղի Է ունեցել Կերչի նեղուցի շրջանում՝ Ռուսաստանի տարածքային ջրերի սահմաններից դուրս: Նախնական տվյալներով՝ միջադեպը տեղի Է ունեցել մի նավից վառելիքը մյուս նավ վերաբեռնելու ժամանակ: «Կանդի»-ում գտնվում Էր 17 մարդ, այդ թվում՝ Թուրքիայի ինը քաղաքացի, Հնդկաստանի ութ քաղաքացի: «Մաեստրո» նավում եղել Է 15 հոգի, այդ թվում՝ Թուրքիայի եւ Հնդկաստանի քաղաքացիներ: «Օգնութան հասած նավերը շարունակում են որոնումները: Ըստ ճշտված տվյալների՝ կորել Է 10 մարդ, հայտնաբերվել Է զոհվածների 10 մարմին, 12 մարդու փրկել են: Նավերի վրա հրդեհը շարունակվում Է եւ այն չի մարելու, քանի դեռ չի այրվել ամբողջ գազը»,- հայտնել Է փրկարար կենտրոնի ներկայացուցիչը:

At least 10 killed in Kerch Strait ship fire
YEREVAN, JANUARY 22, ARMENPRESS. 10 people have been killed in the fire that broke out onboard two vessels near the Kerch Strait and 10 more remain missing, the Novorossiysk maritime rescue center told TASS.
A fire broke out onboard two vessels near the Kerch Strait off Russia’s territorial waters. One of them, the Candy, had a crew of 17, including nine Turkish citizens and eight Indian nationals. The other one, the Maestro, had a crew of 15 (seven Turkish nationals, seven Indian citizens, and an intern from Libya).
“Search operations continue. According to latest reports, 10 people remain missing, 10 bodies were recovered, and 12 people were rescued. The fire on ships continues blazing. It will not be extinguished until all the gas burns out”, a spokesman for the rescue center said.