Զոհրաբ Մնացականյանը դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ ընդունել է ԱՄԷ-ի դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հունվարի 21-ին ընդունել է Հայաստանում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջասիմ Մուհամմադ Ալ Կասիմիին՝ դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, նախարար Մնացականյանը նշել է, որ Հայաստանի և ԱՄԷ միջև հարաբերությունները գտնվում են ամուր հիմքերի վրա՝ այդ գործընթացում առանձնահատուկ ընդգծելով հայկական համայնքի դերը:
ՀՀ ԱԳ նախարարը շնորհակալություն է հայտնել ԱՄԷ դեսպանին Հայաստանում իր դիվանագիտական առաքելության ընթացքում երկու երկրների միջև փոխգործակցությունն առավել զարգացնելու և ընդլայնելու ուղղությամբ ներդրված ջանքերի համար և մաղթել ամենայն հաջողություն իր բոլոր ապագա նախաձեռնություններում:

Глава МИД Армении принял посла ОАЭ
Глава МИД Армении Зограб Мнацаканян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Объединенных Арабских Эмиратов (ОАЭ) в Республике Армения Джасема Мухаммада Аль Касими, который завершает свою дипломатическую миссию в нашей стране.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МИД, Мнацаканян отметил, что отношения между Арменией и Объединенными Арабскими Эмиратами находятся на прочной основе, подчеркнув роль армянской общины в этом процессе.
Министр иностранных дел Армении поблагодарил посла Объединенных Арабских Эмиратов за его усилия по развитию и расширению сотрудничества между двумя странами во время его дипломатической миссии в Армении и пожелал ему всяческих успехов в его будущих инициативах.