«Հավերժ երիտասարդ» ավստրալուհին բացահայտել է իր արտաքինի գաղտնիքները
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ավստրալիայի Քվինսլենդ քաղաքի բնակչուհի Բելինդա Նորթոնը պատմել Է, թե ինչպես կարելի Է 41 տարեկանում կրկնակի երիտասարդ տեսք ունենալ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է The Mirror հրատարակությունը:
Նորթոնի կարծիքով, երիտասարդությունը պահպանելու խնդրում իրեն օգնել Է դրական տրամադրվածությունը, մերսումների ամենամսյա սեանսները եւ կանոնավոր հանդիպումներն ընկերուհիների հետ: «Չկա ավելի լավ բան, քան ընկերուհիների հանդիպումը վարժանքների, երեկոյան զբոսանքների ժամանակ եւ նույնիսկ նախաճաշի սեղանի շուրջ: Հարկավոր Է, որ աղջիկները կանոնավոր կերպով բարեսրտորեն միմյանց թեթեւակի ծաղրեն եւ այդ կերպ ազատվեն սթրեսից»,-կարծիք Է հայտնել նա:
Բելինդան խորհուրդ Է տալիս սննդակարգ չսահմանել եւ օրական վեց անգամ առողջ սնունդ ընդունել: Բաժինները երկու բռունցքի չափից փոքր չպետք Է լինեն: Օրաբաժնի մեջ նա խորհուրդ Է տալիս մտցնել հապալաս, սպանախ, նուշ, սաղմոն եւ բանջարեղեն: Ուտելուց առաջ հարկ Է մեծ բաժակ ջուր խմել: Պետք Է հրաժարվել ալկոհոլից եւ շաքարի հավելումով ըմպելիքներից:
Նորթոնը կանոնավոր կերպով զբաղվում Է սպորտով, բայց նշում Է, որ աշխատում Է խուսափել վազելուց, քանի որ այն «մարմինը ենթարկում են սթրեսի»: Նա նախընտրում Է քայլելը, ոչ մեծ ծանրաքարերով վարժանքները եւ շրջանաձեւ վարժանքները: Նորթոնն իր կենսակերպի ամենակարեւոր բաղադրիչներից մեկը համարում Է առողջ քունը: Նա շուտ Է պառկում քնելու, քնից առաջ չի օգտվում սոցիալական ցանցերից, այլ լոգանք Է ընդունում, գիրք Է կարդում կամ զբոսնում Է:

«Вечно молодая» австралийка раскрыла секреты своей внешности
Жительница австралийского Квинсленда Белинда Нортон (Belinda Norton) рассказала, как в 41 год выглядеть в два раза моложе. Как передает Арменпресс, об этом сообщает издание The Mirror.
По мнению Нортон, сохранить молодость ей помог позитивный настрой, ежемесячные сеансы массажа и регулярные встречи с подругами. «Нет ничего лучше, чем встреча подруг: на тренировке, вечерней прогулке или даже за завтраком. Девочкам необходимо регулярно добродушно подтрунивать друг над другом и освобождаться таким образом от стресса», — считает она.
Она советует не сидеть на диете и есть здоровую пищу шесть раз в день. Порции должны быть не меньше размера двух кулаков. В ежедневный рацион она советует ввести чернику, шпинат, миндаль, лосось и овощи. Перед едой следует выпивать большой стакан воды. От алкоголя и напитков с добавлением сахара следует отказаться.
Нортон регулярно занимается спортом, но отмечает, что старается избегать пробежек, так как они «приводят тело в состояние стресса». Она предпочитает ходьбу, тренировки с небольшими весами и круговые тренировки.
Одной из самых важных составляющих своего образа жизни Нортон считает здоровый сон. Она рано ложится спать, перед сном не пользуется социальными сетями, а принимает ванну, читает книгу или гуляет.