ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի և փակ ավտոճանապարհներ. փակ է նաև Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ տարածքում, հունվարի 17-ի ժամը 19:00-ի դրությամբ, կան դժվարանցանելի և փակ ավտոճանապարհներ:
Վարդենյաց լեռնանցքը բաց է միայն մարդատար ավտոմեքենաների համար:
Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը, Սյունիքի մարզի «Մեղրու սար» կոչվող հատվածը բեռնատար ավտոմեքենաների համար փակ են, իսկ մարդատարների համար՝ դժվարանցանելի. այդտեղ ձնաբուք է:
Դժվարանցանելի են Լանջիկ-Մաստարա ավտոճանապարհը և Արագածոտնի մարզի Միրաք, Ճարճակիս գյուղեր տանող ավտոճանապարհները:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Լանջիկ-Մաստարա, ինչպես նաև Շիրակի մարզի Աշոցքի և Ամասիայի, Արագածոտնի մարզի Ապարանի և Արագածի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ  մերկասառույց է:
Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ քաղաքում, Արագածոտնի մարզի Աշտարակ, Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս, Լոռու մարզի Վանաձոր, Սպիտակ, Ստեփանավան քաղաքներում և Սյունիքի մարզում տեղում է ձյուն:
Նախարարությունը վարորդներին խորհուրդ է տալիս երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով։
Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ավտոճանապարհային դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տիպի ավտոմեքենաների համար: Առկա է ձնահյուսի վտանգ:
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն ռուսական կողմում կա կուտակված  137 բեռնատար, 99 մարդատար ավտոմեքենա և 1 ավտոբուս:

Stepantsminda-Larsi highway is closed for all types of vehicles
YEREVAN, JANUARY 17, ARMENPRESS. On January 17 by 19:00 some roads in Armenia are closed and difficult to pass, ARMENPRESS was informed from the press service of the Emergency Situations of Armenia.
Vardenyats Pass is open only for passenger cars.
Sotk-Karvachar highway and ''Meghru -sar'' roadway are closed for trucks and is difficult to pass for passenger cars.
Roadways leading to Mirak, Charchakis villiages of Aragatsotn Province and Lanjik-Mastara roadway are difficult to pass.
Black ice is formed on the roadways of Ashotsk and Amasia regions of Shirak Province, as well as on the roadways of Aparan and Aragats regions of Aragatsotn Province and on Lanjik-Mastara roadway.
There is snowstorm on Sotk-Karvachar highway, and ''Meghru -sar'' roadway.
It is recommended to all drivers to drive exceptionally on winter tires.
According to the information received from the Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia Stepantsminda-Larsi highway is closed for all types of vehicles. There is a risk of avalanches.
According to the information received from the Ministry of Emergency Situations of the Russian Federation, Republic of North Ossetia, there are accumulated cars on the Russian part.