Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղարը  շնորհավորել է  ՀՀ վարչապետին
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար  Թորբյորն Յագլանդը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ ՀՀ վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.  «Շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ` 2018թ. դեկտեմբերի 9-ի խորհրդարանական ընտրություններում Ձեր հաղթանակի արդյունքներով։
Նոր խորհրդարանի կազմավորմամբ անցած տարի սկսված քաղաքական անցումը հասավ իր ավարտին՝ խաղաղ պայմաններում և սահմանադրական նորմերին համապատասխան։ Դեկտեմբերի 9-ի ընտրությունների իրականացումն ու արդյունքները վկայում են հայ ժողովրդի ձգտումը ժողովրդավարության և բարգավաճման։
Եվրոպայի խորհուրդը կաշխատի նոր կառավարության հետ այս նպատակներին հասնելու համար։ Ես վստահ եմ, որ ժողովրդավարական ինստիտուտներին և իրավունքի գերիշխանությանը շարունակական հանձնառությունը, որ երկիրը ցույց է տվել վերջին տարիներին, կշարունակվի՝ ի բարօրություն Հայաստանի քաղաքացիների։

YEREVAN, JANUARY 16, ARMENPRESS. Secretary General of the Council of Europe Thorbjørn Jagland has sent a congratulatory message to Nikol Pashinyan on being appointed Prime Minister of Armenia.
As ARMENPRESS was informed from the official website of the Prime Minister of Armenia, the message runs as follows,
“I congratulate you on being appointed Prime Minister of Armenia after your victory in the parliamentary elections of December 9, 2018.
The political transition that started last year reached its final destination by the formation of the new parliament in a peaceful manner and in line with the Constitutional norms. The December 9 elections and their results show the aspiration of the Armenian people towards democracy and prosperity.
The Council of Europe will work with the new Government to reach these goals. I am confident that the continuous commitment towards democratic institutions and rule of law that your country displayed in the recent years will continue for the benefit of the citizens of Armenia.