Զոհրաբ Մնացականյանը և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները մտքեր են փոխանակել ՀՀ և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների առաջիկա հանդիպման վերաբերյալ
Զոհրաբ Մնացականյանը և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները մտքեր են
փոխանակել ՀՀ և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների առաջիկա հանդիպման վերաբերյալ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Զոհրաբ Մնացականյանը հունվարի 16-ին Փարիզում հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ստեֆան Վիսկոնտիի, Էնդրյու Շոֆերի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը ևս մեկ անգամ վերահաստատել է ԼՂ հիմնահարցի կարգավորման վերաբերյալ Հայաստանի մոտեցումներն ու սկզբունքային դիրքորոշումը՝ առանձնահատուկ շեշտելով օգտակար շփումների կարևորությունն առավել մեծ փոխըմբռնում և փոխվստահություն հաստատելու գործում:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել իրենց հանդիպումից հետո Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների տեղի ունենալիք հանդիպման վերաբերյալ, ինչպես նաև համանախագահների օրացույցում ներառված առաջիկա քայլերի շուրջ։

Zohrab Mnatsakanyan and OSCE Minsk Group Co-chairs exchange views on upcoming meeting between Armenian and Azerbaijani FMs
Zohrab Mnatsakanyan and OSCE Minsk Group Co-chairs exchange views on upcoming meeting
between Armenian and Azerbaijani FMs
YEREVAN, JANUARY 16, ARMENPRESS. Acting Foreign Minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan met with OSCE Minsk Group Co-chairs Igor Popov (Russia), StefanVisconti (France) and Andrew Shoffer (US) and Personal Representative of the Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzyk on January 16.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the Foreign Ministry of Armenia, Zohrab Mnatsakanyan once again reaffirmed Armenia’s approaches and position towards the settlement of Nagorno Karabakh conflict, particularly emphasizing the importance of productive interactions for reaching maximal mutual understanding and confidence.
The interlocutors exchanged views on the upcoming meeting of Armenian and Azerbaijani FMthat will take place after their meeting.