«Լուսավոր Հայաստան»-ն ԱԺ նախագահի պաշտոնում կողմ է Արարատ Միրզոյանի թեկնածությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը միաձայն կողմ է 7-րդ գումարման խորհրդարանի նախագահի պաշտոնում Արարատ Միրզոյանի թեկնածությանը: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց խմբակցության պատգամավոր Աննա Կոստանյանը:
«Խմբակցության նիստում քննարկել ենք այդ հարցը: Էդմոն Մարուքյանն ամբիոնից ևս նշեց, որ մենք կողմ ենք ողջ խմբակցությունով: Բոլորս միաձայն կողմ ենք այդ որոշմանը»,-ասաց Կոստանյանը:
Պատգամավորի խոսքով` կողմ քվեարկելը որպես քաղաքական «կրեդիտ» են դիտարկում. «կրեդիտը» տալիս են Արարատ Միրզոյանին` հետագայում աշխատանքն արդարացնելու ակնկալիքով: Եվ պատգամավորը հույս հայտնեց, որ մոտ ապագայում Միրզոյանը կապացուցի` ճիշտ քայլ էր, թե ոչ:
Ազգային ժողովի նախագահի միակ թեկնածուն «Իմ քայլը» դաշինքի կողմից առաջադրված Արարատ Միրզոյանն է: ԱԺ-ում ավարտվել է նախագահի փակ-գաղտնի քվեարկությունը:

Opposition approves Ararat Mirzoyan’s candidacy for Speaker of Parliament
YEREVAN, JANUARY 14, ARMENPRESS. The Lusavor Hayastan (Luminous Armenia) faction of parliament says it unanimously approves the candidacy of Ararat Mirzoyan for Speaker of Parliament.
“We have discussed this issue at the faction’s sitting,” Lusavor Hayastan MP Anna Kostanyan told ARMENPRESS. “We are all unanimously in favor of this decision,” Kostanyan said.
Mirzoyan is the only candidate for Speaker. He has been nominated by the ruling My Step Alliance.
The confirmation hearing, a closed format vote, has ended in parliament and results are expected shortly.
Earlier the Prosperous Armenia faction, the other opposition party, also said it will vote in favor of Mirzoyan.