Վրաստանի խորհրդարանն աշխատանքը կվերսկսի փետրվարի 5-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի խորհրդարանն աշխատանքը կվերսկսի փետրվարի 5-ին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ասված Է օրենսդիր մարմնի կանոնակարգում: Վրաստանի խորհրդարանի ձմեռային նստաշրջանն ավարտվել Է դեկտեմբերի 27-ին:
Փաստաթղթի համաձայն, Վրաստանի խորհրդարանի գարնանային նստաշրջանը բացվում Է փետրվարի առաջին երեքշաբթի օրը, որն ընթացիկ տարում համընկնում Է ամսի 5-ին: Գարնանային նստաշրջանի շրջանակներում պատգամավորները պետք Է լսեն Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի ամենամյա զեկույցը, որի համար այն առաջին զեկույցը կդառնա պետության ղեկավարի պաշտոնում: Վրաստանի Սահմանադրության մեջ եւ խորհրդարանի կանոնակարգում մտցված նոր ուղղումների համաձայն, երկրի օրենսդիր մարմինը Քութայիս քաղաքից (Իմերեթի), որտեղ նա աշխատում Էր 2012 թվականից, վերադարձել Է Թբիլիսի: Ուղղումներն ուժի մեջ են մտել Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի՝ 2018 թվականի դեկտեմբերի 16-ին տեղի ունեցած պաշտոնակալման արարողությունից հետո, հաղորդել Է Sputnik-ը:

YEREVAN, JANUARY 14, ARMENPRESS. The Georgian parliament will resume activities from February 5th, according to its charter.
The winter sitting ended December 27th and according to regulations the spring sitting opens the first Tuesday of February.
During the upcoming spring sitting Georgia’s new President Salome Zurabishvili will deliver an annual report, the first in her capacity as president.
According to new amendments to regulations, the seat of parliament will return to the capital city of Tbilisi.
The Parliament of Georgia is headquartered in Tbilisi, the capital of Georgia. But from 2012 to 2018, the regular parliamentary sessions were held in a new building specially constructed for this purpose in Kutaisi, then the second largest city of Georgia, 231 kilometers west of Tbilisi.