Վրաստանի խորհրդարանն աշխատանքը կվերսկսի փետրվարի 5-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի խորհրդարանն աշխատանքը կվերսկսի փետրվարի 5-ին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ասված Է օրենսդիր մարմնի կանոնակարգում: Վրաստանի խորհրդարանի ձմեռային նստաշրջանն ավարտվել Է դեկտեմբերի 27-ին:
Փաստաթղթի համաձայն, Վրաստանի խորհրդարանի գարնանային նստաշրջանը բացվում Է փետրվարի առաջին երեքշաբթի օրը, որն ընթացիկ տարում համընկնում Է ամսի 5-ին: Գարնանային նստաշրջանի շրջանակներում պատգամավորները պետք Է լսեն Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի ամենամյա զեկույցը, որի համար այն առաջին զեկույցը կդառնա պետության ղեկավարի պաշտոնում: Վրաստանի Սահմանադրության մեջ եւ խորհրդարանի կանոնակարգում մտցված նոր ուղղումների համաձայն, երկրի օրենսդիր մարմինը Քութայիս քաղաքից (Իմերեթի), որտեղ նա աշխատում Էր 2012 թվականից, վերադարձել Է Թբիլիսի: Ուղղումներն ուժի մեջ են մտել Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի՝ 2018 թվականի դեկտեմբերի 16-ին տեղի ունեցած պաշտոնակալման արարողությունից հետո, հաղորդել Է Sputnik-ը:

Когда заработает парламент Грузии
Зимняя сессия парламента Грузии завершилась 27 декабря. Согласно документу, весенняя сессия парламента Грузии открывается в первый вторник февраля, который в текущем году выпадает на пятое число.
В рамках весенней сессии депутаты должны будут заслушать ежегодный доклад президента Грузии Саломе Зурабишвили, для которой это станет первым докладом на посту главы государства,сообщает Арменпресс со ссылкой на Sputnik.
Согласно новым поправкам в Конституцию Грузии и регламент парламента, законодательный орган Грузии вернулся из города Кутаиси (Имерети), где он работал с 2012 года, в Тбилиси. Поправки вступили в силу после инаугурации президента Грузии Саломе Зурабишвили 16 декабря 2018 года.