ԱԻՆ-ը ռումբի կեղծ ահազանգ է ստացել, տեղազննման արդյունքում ոչինչ չի հայտնաբերվել
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը ռումբի կեղծ ահազանագ է ստացել: Հունվարի 13-ին, ժամը 19:36-ին «911» ծառայությանը տեղեկություն է հաղորդվել, որ Երևան քաղաքի Զաքյան 8 և Բաղրամյան պողոտայի թիվ 1 հասցեներում գտնվող «Vivarobet» բուքմեյքերական ընկերություններում, ժամը 19:40-ին՝ Սեբաստիա 123/2 հասցեում գործող«Fast Credit» վարկային կազմակերպությունում ռումբ է տեղադրված. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ՀՀ ԱԻՆ-ը տեղեկացնում է, որ դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ հրշեջ-փրկարարական ջոկատից համապատասախանաբար մեկական մարտական հաշվարկ, արտակարգ իրավիճակների արձագանքման խումբը, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ խումբը և Հոգեբանական աջակցության բաժնի հոգեբանական խորհրդատվության գծով հրահանգիչը:
Ժամը 20:00-ի դրությամբ կատարվել է տեղազննում և երեք հասցեներում էլ ռումբ չի հայտնաբերվել:
Ժամը 19:53-ի դրությամբ տեղեկություն է հաղորդվել, որ ռումբ է տեղադրված Աշտարակի խճուղում գտնվող «Կովկաս» ռեստորանային համալիրում:

В МЧС Армении были получены ложные сигналы о заложенных бомбах, которых при проверке не обнаружили
МЧС Армении обнародовало итоги проверок сигналов о наличии бомб в четырех объектах, сообщения о которых поступили накануне в службу 911.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по информации и связям с общественностью МЧС Армении,  13 января в 19.36 в службу 911 поступила информация о том, что в букмейкерских конторах Vivarobet на улице Закияна, 8 и проспекта Баграмяна,1, установлена бомба.
Аналогичный сигнал поступил в 19.40 относительно офиса кредитной организации Fast Credit по адресу Себастия 123/2, а в 19.53 - по поводу ресторана "Кавказ" на Аштаракской трассе.
На места отправились по одному боевому расчету, группа реагирования на ЧС, опергруппа Наццентра кризисного реагирования, психолог. Спасатели совместно с кинологической группой провели поисковые работы. В результате осмотра бомб не обнаружено.