ՀՀ ոստիկանությունը մեկ օրում բացահայտել է հանցագործության 56 դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հունվարի 10-ից 11-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 56 դեպք։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից, բացահայտվել է ակնհայտ հանցավոր ճանապարհով ձեռք բերված գույքի ձեռքբերման 15, անձնական ունեցվածքի գողության 12, մարմնական վնասվածք հասցնելու 7, խարդախության և ծեծի 4-ական, անձի առևանգման ու ապօրինի կամ կեղծ ձեռնարկատիրության 3-ական, յուրացման կամ վատնման և բժշկական օգնություն և սպասարկում իրականացնողների կողմից մասնագիտական պարտականությունները չկատարելու կամ ոչ պատշաճ կատարելու 2-ական, կողոպուտի, բնակարանային գողության, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման ու հակամրցակցային գործունեության 1-ական դեպք։
Հայտնաբերվել է 1 անհետ կորած, 3 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 5-ը։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 9 և խարդախության 1 դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 14 պատահար, ինչի հետևանքով 18 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

За минувшие сутки сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 56 случай преступлений
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 10 и 11 января сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 56 случай преступлений.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе полиции Армении, в частности, 15 случаев приобретения имущества заведомо добытого преступным путем, 12 случаев кражи личного имущества, 7 случаев причинения телесных повреждений, по 4 случая мошенничества и побоев, по 3 случая похищения человека и незаконного предпринимательства или лжепредпринимательства, по 2 случая присвоения или растраты и невыполнения или ненадлежащего исполнения своих профессиональных обязанностей по оказанию медицинских услуг либо медицинской помощи, по 1 случаю грабежа, квартирной кражи, злоупотребления должностными полномочиями и антиконкурентной деятельности.
Обнаружены 3 лиц, находящихся в розыске, еще 5 явкой с повинной обратились в Полицию, найден 1 человек, пропавший без вести.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 9 случаев кражи личного имущества и 1 случай мошенничества.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 14 ДТП: 18 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.