Նախագահ Արմեն Սարգսյանն այցելել է ՀՀ զինված ուժերի մարտական հենակետեր
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը դեկտեմբերի 30-ին այցելել է ՀՀ զինված ուժերի մարտական հենակետեր, այդ թվում՝ «Մոնթե» հենակետ, որի դիրքը կարևոր նշանակություն ունի նախիջևանյան ուղղության պաշտպանության ապահովման տեսանկյունից: Պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանի ուղեկցությամբ Հանրապետության նախագահը հետևել է մարտական հերթապահության կազմակերպմանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, ՀՀ նախագահը նաև ծանոթացել է զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պայմաններին և շնորհավորել նրանց գալիք տոների կապակցությամբ: «Ինձ համար այսօր պատիվ է Նոր տարվա նախօրեին այստեղ գտնվելը, մեր զինվորների հետ լինելը: Պատիվ է, քանի որ դուք եք մեզ տալիս այն վստահությունն ու հանգստությունը, որն անհրաժեշտ է, որ մեր երկիրն առաջ է գնում և առաջ պետք է գնա ավելի վստահորեն, որ երկրում կարող են տեղի ունենալ հսկայական փոփոխություններ: Բայց այս ամենը չէր կարող լինել, եթե դուք ամուր կանգնած չլինեիք սահմանին: Ես՝ որպես Հանրապետության նախագահ, որպես պարզ քաղաքացի վստահ եմ, որ մեր երկրի ապագան ապահով ձեռքերում է: Ամեն մի հայ զինվորի կյանքը մեզ համար թանկ է, ինչպես որ թանկ է հայրենիքը: Այնպես որ ամուր եղեք, պահեք մեր սահմանը, և, ամենակարևորը, իրար պահեք, տղաներ»,-զինծառայողներին իր մաղթանքներն է հղել նախագահը:
Մարտական հերթապահություն իրականացնող մի խումբ զինծառայողներ բարեխիղճ ու անձնվեր ծառայության համար պարգևատրվել են Հանրապետության նախագահի անվանական ժամացույցներով:

Президент Республики Армения Армен Саркисян посетил боевые опорные пункты Вооружённых сил, в том числе опорный пункт «Монте», позиция которого имеет важное значение с точки зрения обеспечения обороны на нахиджеванском направлении. Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата президента Армении, в сопровождении исполняющего обязанности Министра обороны Давида Тонояна Президент Республики наблюдал за организацией боевого дежурства.
Президент также ознакомился с социально-бытовыми условиями военнослужащих и поздравил их с наступающими праздниками. «Для меня сегодня честь в канун Нового года находиться здесь, быть вместе с нашими солдатами. Честь, поскольку вы даёте нам ту уверенность и спокойствие, которые необходимы, поскольку наша страна движется вперёд и должна двигаться вперёд более уверенно, поскольку в стране могут происходить гигантские перемены. Но всего этого не могло быть, если бы вы не стояли прочно на границе. Я как Президент Республики, как простой гражданин уверен, что будущее нашей страны в надёжных руках. Жизнь каждого армянского солдата нам дорога, так же как дорога Родина. Так что будьте крепки, охраняйте нашу границу, и, самое главное, храните друг друга, парни», - адресовал свои пожелания солдатам Президент.
Несколько военнослужащих, находящихся на боевом дежурстве, за добросовестную и самоотверженную службу были награждены именными часами от Президента Республики.