Նիկոլ Փաշինյանն ու Բակո Սահակյանը քննարկել են Հայաստանի ու Արցախի փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր
Նիկոլ Փաշինյանն ու Բակո Սահակյանը քննարկել են Հայաստանի ու Արցախի
փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 28-ին երեկոյան Երեւանում հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի հետ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:
Հանդիպմանը քննարկվել են ՀՀ եւ ԱՀ տարբեր ոլորտներում փոխգործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Հայկական երկու հանրապետությունների ղեկավարները ամփոփել են 2018 թվականի արդյունքները եւ հատուկ անդրադարձ կատարել 2019 թվականին սոցիալ-տնտեսական ոլորտում համատեղ ռազմավարական ծրագրերի իրականացման խնդիրներին:

Никол Пашинян и Бако Саакян обсудили вопросы взаимодействия между Республикой Армения и Республикой Арцах в различных сферах
Никол Пашинян и Бако Саакян обсудили вопросы взаимодействия между Республикой
Армения и Республикой Арцах в различных сферах
Президент Республики Арцах Бако Саакян вечером 28 декабря встретился в Ереване с исполняющим обязанности премьер-министра Республики Армения Николом Пашиняном.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата президента Арцаха, был обсужден ряд вопросов, касающихся взаимодействия между Республикой Армения и Республикой Арцах в различных сферах.
Руководители двух армянских государств обобщили итоги 2018 года и уделили особое внимание задачам осуществления в 2019 году совместных стратегических программ в социально-экономической сфере.