Թրամփը հավանություն է տվել Մեքսիկայի հետ սահմանին արգելապատի եւս մեկ հատվածի կառուցմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտնել Է Մեքսիկայի հետ սահմանին արգելապատի՝ 185 կիլոմետր երկարությամբ եւս մեկ հատվածի կառուցման պարտավորագրի հաստատման մասին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Ես գտնվում եմ Օվալաձեւ առանձնասենյակում եւ հենց նոր հաստատեցի Տեխասում պարսպի եւս մեկ մեծ 115-մղոնանոց (185-կիլոմետրանոց – խմբ.) հատվածի կառուցման պարտավորագիրը: Մենք արդեն կառուցում եւ նորոգում ենք այդ արգելապատը, որոշ հատվածներ ավարտված են: Դեմոկրատները պետք Է դադարեցնեն կառավարության աշխատանքի կասեցումը եւ մինչեւ վերջ ֆինանսավորեն պարսպի շինարարությունը: Միլիարդավոր դոլարներ եւ կյանքեր կպահպանենք»,- գրել Է Թրամփը Twitter-ում, հաղորդել Է «Ինտերֆաքսը»:

Trump approves construction of another large section of Wall on border with Mexico
YEREVAN, DECEMBER 25, ARMENPRESS. US President Donald Trump announced he gave out a 115 mile long [185km] contract for another large section of the Wall on the border with Mexico, reports Interfax.
“I am in the Oval Office and just gave out a 115 mile long contract for another large section of the Wall in Texas. We are already building and renovating many miles of Wall, some complete. Democrats must end Shutdown and finish funding. Billions of Dollars, & lives, will be saved!”, Trump said on Twitter.