Թրամփը հավանություն է տվել Մեքսիկայի հետ սահմանին արգելապատի եւս մեկ հատվածի կառուցմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտնել Է Մեքսիկայի հետ սահմանին արգելապատի՝ 185 կիլոմետր երկարությամբ եւս մեկ հատվածի կառուցման պարտավորագրի հաստատման մասին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Ես գտնվում եմ Օվալաձեւ առանձնասենյակում եւ հենց նոր հաստատեցի Տեխասում պարսպի եւս մեկ մեծ 115-մղոնանոց (185-կիլոմետրանոց – խմբ.) հատվածի կառուցման պարտավորագիրը: Մենք արդեն կառուցում եւ նորոգում ենք այդ արգելապատը, որոշ հատվածներ ավարտված են: Դեմոկրատները պետք Է դադարեցնեն կառավարության աշխատանքի կասեցումը եւ մինչեւ վերջ ֆինանսավորեն պարսպի շինարարությունը: Միլիարդավոր դոլարներ եւ կյանքեր կպահպանենք»,- գրել Է Թրամփը Twitter-ում, հաղորդել Է «Ինտերֆաքսը»:

Трамп одобрил строительство еще одного участка стены на границе с Мексикой
Президент США Дональд Трамп сообщил об утверждении контракта на строительство еще одного участка стены на границе с Мексикой протяженностью 185 километров, сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
"Я нахожусь в Овальном кабинете и только что выдал разрешение на контракт на еще один большой 115-мильный (185 км - ИФ) участок стены в Техасе. Мы уже строим и ремонтируем эту стену, некоторые участки завершены. Демократы должны прекратить приостановку работы правительства и профинансировать до конца строительство стены. Сохраним миллиарды долларов и жизни!", - написал Трамп в твиттере.