Դեսպան Մհեր Մկրտումյանին ընդունել է շեյխ Աբդալլահ բին Զայեդ Ալ Նահյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դեկտեմբերի 17-ին Արաբական Միացյալ Էմիրություններում ՀՀ դեսպան Մհեր Մկրտումյանին ընդունել է ԱՄԷ արտաքին գործերի և միջազգային համագործակցության նախարար շեյխ Աբդալլահ բին Զայեդ Ալ Նահյանը (Abdallah ben Zayed Al Nahyane):
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, հանդիպման սկզբում ՀՀ դեսպան Մկրտումյանն Ալ Նահյանին է փոխանցել ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի ջերմ ողջույններն ու բարեմաղթանքները: Ծավալված զրույցի ընթացքում քննարկվել է երկկողմ հարաբերությունների առաջնահերթ օրակարգին վերաբերող հարցերի շրջանակ:

Armenian Ambassador hosted by UAE minister of foreign affairs and international cooperation
YEREVAN, DECEMBER 19, ARMENPRESS. Armenia’s Ambassador to the United Arab Emirates (UAE) Mher Mkrtumyan on December 17 has been received by UAE minister of foreign affairs and international cooperation, Sheikh Abdullah bin Zayed Al Nahyan, the Armenian foreign ministry told Armenpress.
The Armenian Ambassador conveyed the warm greetings and wishes of acting foreign minister Zohrab Mnatsakanyan to Sheikh Sheikh Abdullah bin Zayed Al Nahya.
During the meeting wide range of issues relating to the agenda of the bilateral relations were discussed.