Հանրապետության նոր գլխավոր տոնածառի լույսերը կվառվեն դեկտեմբերի 21-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նոր գլխավոր տոնածառի լույսերը կվառվեն դեկտեմբերի 21-ին, ժամը 19:30-ին: «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանից: «Երեւանի քաղաքապետարանը սիրով հրավիրում է բոլոր-բոլորին բարձր տրամադրությամբ ու մեծ հույսերով Հանրապետության հրապարակում միասին վառելու գլխավոր ու նոր տոնածառի լույսերը։Հանդիպում ենք, վայելելու Ամանորի տոնական ներկայացում եւ համերգ հայտնի արտիստների մասնակցությամբ»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։
Երկրի գլխավոր տոնածառի տեղադրման աշխատանքները սկսվել են դեկտեմբերի առաջին օրերից:  Տոնածառն ունի 37 մետր բարձրություն: Այն պատրաստվել է բարձր որակի արհեստական եղևնու ճյուղերից, զարդարվել լուսատու շղթաներով, 1500 խաղալիքով:

Церемония зажжения огней на главной елке Еревана состоится 21-го декабря
Церемония зажжения огней на главной елке Еревана состоится 21-го декабря в 19:30. Мэрия приглашает всех принять участие в праздничном мероприятии, в ходе которого состоится концерт и новогоднее представление.
Как сообщили Арменпресс в Управление информации и по связям с общественностью мэрии Еревана, работы по монтажу главной елки начались в начале декабря. Высота екли составляет 37 метров. Елка состоит из высококачественных искусственных веток, украшена 1500 гирляндами и разноцветными лампочками.