Դեկտեմբերի 20-ին ԱԱԾ-ն կտոնի կազմավորման 100-ամյակը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցները դեկտեմբերի 20-ին կտոնեն ՀՀ անվտանգության մարմինների կազմավորման 100-ամյակը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին ԱԱԾ նոր կայքի պաշտոնական շնորհանդեսի ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը:
«Դեկտեմբերի 20-ին ՀՀ ԱԱԾ մարմինների աշխատակցի տոնն է: Այդ օրը շատ մարդկանց ոչինչ չի ասում, բայց մարդիկ, որոնք ծառայում են ազգային անվտանգության մարմիններում, ծառայել են ԱԱԾ մարմիններում կամ իրենց հարազատներն են ծառայել Ազգային անվտանգության մարմիններում, շատ լավ գիտեն այս տոնի մասին: Այս տարի այն շատ ավելի յուրահատուկ է, քանի որ լրանում է ՀՀ ազգային անվտանգության մարմինների կազմավորման 100-ամյակը»,- ասաց Վանեցյանը:

Armenia’s National Security Service to celebrate 100th anniversary of formation on December 20
YEREVAN, DECEMBER 15, ARMENPRESS. The National Security Service of Armenia will celebrate the 100th anniversary of its formation on December 20, NSS Director Artur Vanetsyan told reporters during the presentation of the new website of the National Security Service, reports Armenpress.
“December 20 is the day of the National Security Service officials. This day tells nothing to many people, but the people, who serve, have served or their relatives have served in the national security structures, know this day quite well. This year that day will be more unique as the National Security bodies mark the 100th anniversary of formation”, Vanetsyan said.