Շրջանառության մեջ դրվեցին «Հին աշխարհի ֆլորա և ֆաունա» թեմային նվիրված նամականիշներ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԳԱԱ Երկրաբանական թանգարանի շենքում դեկտեմբերի 14-ին «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի կողմից մարվեց և շրջանառության մեջ դրվեց երկու նամականիշ՝ նվիրված «Հին աշխարհի ֆլորա և ֆաունա» թեմային:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նամականիշերն ունեն 220 և 280 ՀՀ դրամ անվանական արժեք: Նամականիշերը տպագրված են Ֆրանսիայի Cartor  տպագրատանը` յուրաքանչյուրը 40 000 տպաքանակով: Նամականիշերի դիզայնի հեղինակն է «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներ Դավիթ Դովլաթյանը:
220 անվանական արժեքով նամականիշի վրա պատկերված է արգենտինոզավր, իսկ 280 անվանական արժեքով նամականիշի վրա պատկերված է տապեժարա:
Նամականիշների մարումն իրականացրեցին ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների փոխնախարար Արմեն Արզումանյանը, «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի Խորհրդի նախագահ Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, ՀՀ ԳԱԱ Երկրաբանական գիտությունների ինստիտուտի տնօրեն Խաչատուր Մելիքսեթյանը, ՀՀ Ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:

Two postage stamps dedicated to theme “Flora and Fauna of the Ancient World” put into circulation
YEREVAN, DECEMBER 14, ARMENPRESS. Two postage stamps dedicated to the theme “Flora and Fauna of the Ancient World” were cancelled and put into circulation by HayPost CJSC in the premises of the Geological Museum after H. Karapetyan of the Institute of Geological Sciences of the National Academy of Sciences of Armenia, HayPost CJSC told Armenpress.
The postage stamps with nominal values of 220 and 280 AMD are printed in Cartor printing house in France with the print-run of 40 000 pcs each. The author of the stamps’ design is the designer of HayPost CJSC David Dovlatyan.
The postage stamp with nominal of 220 dram depicts Argentinosaurus and the postage stamp with nominal of 280 dram depicts Tapejara.
The postage stamps were cancelled by Deputy Minister of Transport, Communication and Information Technologies of the Republic of Armenia Armen Arzumanyan, Chairman of the Board of HayPost CJSC Juan Pablo Gechidjian, Director of the Institute of Geological Sciences of the National Academy of Sciences Khachatur Meliksetyan, President of the Union of Philatelists of the Armenia Hovik Musayelyan.