Մեծ պատիվ էր զինակցել բարեխիղճ ծառայությամբ մեր պաշտպանական համակարգը հզորացրած սպաներին և զինծառայողներին. Լևոն Մնացականյան
Մեծ պատիվ էր զինակցել  բարեխիղճ ծառայությամբ մեր պաշտպանական համակարգը
հզորացրած սպաներին և զինծառայողներին. Լևոն Մնացականյան
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության բանակի նախկին հրամանատար Լևոն Մնացականյանը հանդես է եկել բանակի անձնակազմին ուղղված խոսքով: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից,  Գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանի խոսքում, մասնավորապես, ասված է.
«Հարգելի զինակիցներ, այսօր ես թողնում եմ Պաշտպանության բանակի հրամանատարի պաշտոնը: Անչափ հպարտ եմ, որ ծառայել և հարկ եղած դեպքում պատրաստակամ եմ լինելու կրկին իմ ծառայությունը բերել այն բանակի շարքերում, որն իր մարտունակությամբ եղել է, կա և շարունակելու է մնալ մեր ժողովրդի պաշտպանության և անվտանգության գլխավոր երաշխավորը: Ուզում եմ նաև հավաստիացնել, որ ինձ համար մեծ պատիվ էր տարիներ շարունակ զինակցել բոլոր այն շարքայիններին, սերժանտներին, ենթասպաներին, սպաներին և գեներալներին, ովքեր իրենց բարեխիղճ ծառայությամբ օրեցօր ամրապնդել ու հզորացրել են մեր պաշտպանական համակարգը: Լիահույս եմ, որ այսուհետ ևս ձեր յուրաքանչյուրիդ մեջ իշխելու է մեր երկիրն առավել պաշտպանված ու անվտանգ պահելու անկոտրում կամքն ու վճռականությունը: Ձեր գործողություններում եղեք ներդաշնակ, փոխըմբռնող և, որ շատ կարևոր է, հայրենյաց պաշտպանի առաքելությանը հավատարիմ:
Շնորհակալություն բոլորիդ համատեղ ծառայության համար»:
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի հրամանագրով Լևոն Մնացականյանն ազատվել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի պաշտոնից: Արցախի նախագահի մեկ այլ հրամանագրով Արցախի պաշտպանության նախարար է նշանակվել Կարեն Աբրահամյանը:
Արցախի նախագահը հաստատել է կառավարության որոշում, որի համաձայն Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրեն է նշանակվել Լևոն Մնացականյանը:

It has been a great honor to serve with you: Artsakh ex-defense minister addresses brothers-in- arms
It has been a great honor to serve with you: Artsakh ex-defense minister addresses brothers-in-
arms
YEREVAN, DECEMBER 14, ARMENPRESS. Soon after being dismissed from office as Minister of Defense, Commander of the Defense Army of Artsakh, Lt. General Levon Mnatsakanyan addressed a farewell speech to the military.
“Dear brothers-in-arms, today I am leaving the position of Defense Army commander. I am very proud to have served and if needed I will be ready to once again serve in the ranks of the army that has been and will continue being the main guarantor of security and defense of our people with its combat readiness,” he said.
“I would like to assure that it has been a great honor to serve alongside all the Privates, Sergeants, Corporals, Officers and Generals, who with their duly service have every day strengthened our defense system”.
Mnatsakanyan called on his brothers-in-arms to be committed to the “mission of the fatherland’s protector”.
President of Artsakh Bako Sahakyan has appointed Major General Karen Abrahamyan to serve as the country’s new Minister of Defense – Commander of the Defense Army, replacing Lt. General Levon Mnatsakanyan (pictured above), Sahakyan’s office said.