Բակո Սահակյանը Պաշտպանության բանակի բարձրագույն հրամկազմին է ներկայացրել պաշտպանության նորանշանակ նախարարին
Բակո Սահակյանը Պաշտպանության բանակի բարձրագույն հրամկազմին է ներկայացրել
պաշտպանության նորանշանակ նախարարին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐի, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 14-ին այցելել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարություն: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, նախագահը Պաշտպանության բանակի բարձրագույն հրամկազմին է ներկայացրել իր ստորագրած հրամանագրերի համաձայն պաշտպանության նախարար - պաշտպանության բանակի հրամանատար նշանակված գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանին եւ Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի N 19916 զորամասի հրամանատարի առաջին տեղակալ-շտաբի պետ նշանակված գնդապետ Ջալալ Հարությունյանին:
Նախագահը բարձր է գնահատել գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանի եւ գնդապետ Ջալալ Հարությունյանի մասնագիտական ու մարդկային որակները, անցած ուղին, համոզմունք հայտնելով, որ նրանք պատշաճ մակարդակով կիրականացնեն իրենց պարտականությունները, եւ մաղթել հաջողություններ ծառայության մեջ:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել նախկին պաշտպանության նախարար-պաշտպանության բանակի հրամանատար Լեւոն Մնացականյանին զինված ուժերում երկարամյա ծառայության համար, ընդգծելով նրա մեծ ավանդը բանակաշինության, Պաշտպանության բանակի կայացման ու զարգացման գործում, եւ վստահություն հայտնել, որ նոր պաշտոնում Լեւոն Մնացականյանը կշարունակի նույն նվիրվածությամբ ծառայել հայրենիքին:
Միջոցառմանը ներկա էին հայկական երկու հանրապետությունների զինված ուժերի համագործակցության եւ գործողությունների համադրման ծրագրի շրջանակներում Արցախում գտնվող ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Artsakh’s President introduces new defense minister to supreme command staff of Defense Army
YEREVAN, DECEMBER 14, ARMENPRESS. President of the Republic of Artsakh Bako Sahakyan today visited the Artsakh Republic defense ministry, his Office told Armenpress.
The President introduced newly-appointed defense minister, commander of the Defense Army, major- general Karen Abrahamyan and the first deputy commander, chief of staff of the Artsakh Republic Defence Army's military unit N19916 Jalal Haroutyunyan to the supreme command staff of the Defense Army.
Bako Sahakyan rated high professional and humane qualities of major-general Karen Abrahamyan and colonel Jalal Haroutyunyan, their expertise, voicing his confidence that they would appropriately discharge their responsibilities, wishing them success in their service.
President Sahakyan thanked former defense minister, commander of the Defense Army Levon Mnatsakanyan for his long-standing service, highlighting his great contribution to the army-building process, the formation and development of the Defense Army and expressed confidence that Levon Mnatsakanyan would continue to serve his Homeland with the same commitment in his new post.
Chief of the General Staff of the Republic of Armenia Armed Forces Artak Davtyan, who has arrived in Artsakh within the frameworks of the programs of cooperation between the armed forces the two Armenian states and synchronization of their activities, and other officials were present at the event.