ԱՄՆ-ի օդուժի Hawker Hunter կործանիչ է օվկիանոսն ընկել Հավայիի նահանգում. Associated Press
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Hawker Hunter կործանիչը, որը մասնակցում Էր ԱՄՆ-ի Ազգային գվարդիայի ռազմաօդային ուժերի ստորաբաժանման վարժանքներին, դեկտեմբերի 12-ին օվկիանոսն Է ընկել Հավայիի նահանգում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Associated Press գործակալությունը: Նրա տվյալներով՝ կործանիչը վարում Էր քաղաքացիական անձ, որն Ազգային գվարդիայի հետ կնքված պարտավորագրով մասնակցում Էր Sentry Aloha վարժանքներին: Ընդամենը դրանցում գործի են դրված շուրջ 800 մարդ եւ 30 ինքնաթիռ:
Hawker Hunter-ը օվկիանոսն Է ընկել Օահու կղզու շրջանում, որի վրա տեղավորված Է Հավայիի մայրաքաղաք Հոնոլուլուն: Աղետյալ ինքնաթիռի օդաչուին հաջողվել Է փրկել, նա հոսպիտալացված Է, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

AP: в США во время учений Нацгвардии упал истребитель
Истребитель Hawker Hunter, участвовавший в учениях подразделения ВВС Национальной гвардии США, упал в среду в океан в штате Гавайи. Как передает Арменпресс, об этом сообщило агентство Associated Press.
По его данным, истребителем управлял гражданский, который по контракту с Нацгвардией принимал участие в учениях Sentry Aloha. Всего в них задействованы около 800 человек и порядка 30 самолетов.
Hawker Hunter упал в океан в районе острова Оаху, на котором расположена гавайская столица Гонолулу. Пилота удалось спасти, он госпитализирован.