Նորընտիր Ազգային ժողովն ու կառավարությունն աշխատելու են պատասխանատվության մեծ տիրույթում. ՀՀ նախագահի ուղերձը
Նորընտիր Ազգային ժողովն ու կառավարությունն աշխատելու են
պատասխանատվության մեծ տիրույթում. ՀՀ նախագահի ուղերձը
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ուղերձ է հղել դեկտեմբերի 9-ին Հայաստանում կայացած արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների առթիվ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, դեկտեմբերի 9-ին մեր երկրում տեղի ունեցած արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները կայացած իրողություն են, որի արդյունքում ձևավորվելու են իշխանության օրենսդիր և գործադիր ճյուղերը:
Շնորհավորում եմ «Իմ քայլը» դաշինքին, «Բարգավաճ Հայաստան» և
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցություններին, որոնք, հաղթահարելով օրենքով նախատեսված շեմը, կազմավորելու են Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովը: Միաժամանակ, ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել ընտրություններին մասնակցած բոլոր կուսակցություններին ու դաշինքներին, ինչպես նաև Հայաստանի բոլոր քաղաքացիներին, ովքեր իրենց վերաբերմունքն արտահայտեցին երկրի ապագայի նկատմամբ:
Այս ընտրությունները, որպես համապետական քաղաքական գործընթաց, առաջինն են մեր երկրում տեղի ունեցած գարնանային մեծ փոփոխություններից հետո: Նորընտիր Ազգային ժողովն ու կառավարությունն աշխատելու են պատասխանատվության մեծ տիրույթում: Մաղթում եմ նրանց հաստատակամություն և եռանդ՝ իրենց ծրագրերն իրականացնելու ճանապարհին:
Հայրենիքը հզորանում, իսկ նրա պատմությունը ստեղծվում է բոլորիս ամենօրյա քրտնաջան աշխատանքով: Բոլորի՛ս պարտքն է ողջ ուժերը ներդնել ի շահ երկրի ու ժողովրդի, հանուն ուժեղ Հայաստանի և Արցախի հանրապետությունների, համայն հայության և Հայաստանի բոլոր քաղաքացիների:

‘New National Assembly and Government will work within great dimension of responsibility’ – Sarkissian addresses nation on general election
‘New National Assembly and Government will work within great dimension of responsibility’ –
Sarkissian addresses nation on general election
YEREVAN, DECEMBER 10, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian has addressed the nation regarding the December 9 general election.
“I congratulate the My Step Alliance, the Prosperous Armenia and Luminous Armenia parties, which, by passing the threshold envisaged by law, will comprise the National Assembly of the Republic of Armenia,” he said in an address published through his office.
“At the same time, I would like to thank all parties and alliances that took part in the election, as well as all citizens of Armenia who expressed their attitude toward the country’s future.
This election, as a nationwide political process, is the first since the great spring changes that took place in the country.
The new National Assembly and Government will work within a great dimension of responsibility. I wish them resoluteness and vigor on the path of fulfilling their plans.
The Fatherland is strengthened and its history is created through our daily painstaking work. It is our duty to contribute our full strengths for the benefit of the country and people, for the strong republics of Armenia and Artsakh, entire Armenians and all citizens of Armenia.