Գեղարքունիքի մարզում, ժամը 14:00-ի դրությամբ, քվեարկել է ընտրողների 25,7 տոկոսը
ԳԱՎԱՌ, 9 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ : Գեղարքունիքի մարզի 155 ընտրատեղամասերում շարունակվում են ՀՀ ԱԺ արտահերթ ընտրությունները, որոնք մեկնարկել են առավոտվա ժամը ութից: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Գեղարքունիքի մարզի թիվ 19, 20, 21 ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովներից, ժամը 14:00-ի դրությամբ, մարզի 191 հազար 152 ընտրողներից քվեարկությանը մասնակցել են 49 հազար 117 ընտրող, կամ ընտրողների ընդհանուր թվի 25,7 տոկոսը:
Թիվ 19 ընտրատարածքում գրանված 57 հազար 890 ընտրողից քվեարկությանը մասնակցել են 13 հազար 44-ը, թիվ 20 ընտրատարածքում գրանցված 52 հազար 378 ընտրողից՝ 16 հազար 514-ը, թիվ 21 ընտրատարածքում գրանցված 80 հազար 884 ընտրողից՝ 19 հազար 559-ը:
Ընտրություններն ընթանում են առանց խախտումների կամ միջադեպերի: Ժամը 14:00-ի դրությամբ, ԸԸՀ-երում ընտրախախտումների վերաբերյալ ահազանգեր կամ բողոքներ չեն ստացվել:

По данным на 14:00 часов, в Гегаркунике проголосовали 25,7 % избирателей
На 155 избирательных участках Гегаркуникской  области продолжается голосование на внеочередных выборах в Национальное собрание Армении.
Как  сообщили Арменпресс комиссии  и/у 19, 20, 21, по данным на 14:00 часов,   из 191.152 имеющих право голоса граждан в голосовании на внеочередных выборах в Национальное собрание Армении приняли участие 49.117  избирателей или 25,7 % от общего числа.
На  и/у 19 из 57.890 имеющих право голоса граждан в голосовании  приняли  участие 13 тысяч 44избирателей.
На  и/у 20  из 52.378имеющих право голоса граждан в голосовании  приняли участие 16 тысяч 514избирателей.
На  и/у 21  из 80.884имеющих право голоса граждан в голосовании приняли  участие 19 тысяч 559избирателей.
Голосование  проходит без нарушений  и инцидентов. На  11:00 часов никаких жалоб или сигналов  не  поступало.