Հայաստանում ԱԺ արտահերթ ընտրություններին մասնակցելու իրավունք ունի 2 միլիոն 573 հազար 779 մարդ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրությունների քվեարկության նախորդ օրվա դրությամբ ընտրողների ընդհանուր թիվը 2 միլիոն 573 հազար 779 է:
«Արմենպրես»-ին ոստիկանության լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից տեղեկացրին, որ ըստ գտնվելու վայրի ընտրողների և ըստ գտնվելու վայրի ընտրական տեղամասում՝ տեղամասային ընտրական հանձնաժողովի անդամների թիվը` 12.549 է, Հայաստանի Հանրապետությունում հաշվառում չունեցող ընտրողների թիվը ` 206, ընտրական տեղամասեր գործուղվող ոստիկանության ծառայողների թիվը՝ 480, և ստացիոնար բուժում իրականացնող բժշկական հաստատությունում գտնվող ընտրողների թիվը` 844 է:
Ի կատարումն ՀՀ ընտրական օրենսգրքի 8-րդ հոդվածի 7-րդ մասի՝ Ազգային ժողովի ընտրությունների ժամանակ` քվեարկության նախորդ օրը, լիազոր մարմինը հրապարակում է ՀՀ ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված ընտրողների ընդհանուր թիվը` նշելով նաև ըստ գտնվելու վայրի ընտրողների, հաշվառում չունեցող ընտրողների, ընտրական տեղամասեր գործուղվող ոստիկանության ծառայողների, ստացիոնար բուժում իրականացնող բժշկական հաստատությունում գտնվող ընտրողների ընդհանուր թիվը:

В Армении правом участия во внеочередных парламентских выборах обладают 2 млн 573 тысяч 779 человек
По состоянию на предшествующий  выборам день, в Армении правом участия  во внеочередных парламентских выборах обладают 2 млн 573 тысяч 779  человек.
Как  сообщили Арменпресс в пресс-службе  полиции РА, по местонахождению избирателей и по местонахождению избирательных участков, число членов избирательных комиссий  —12.549, число избирателей, не  находящихся на  учете  в  Армении —206,  число сотрудников полиции, командируемых на и/участки —480, число избирателей, находящихся на  стационарном лечении в  медучреждениях — 844.
Во исполнение ч.7 ст.8 ИК РА, во время выборов в НС РА – накануне голосования, полномочный орган публикует общее число избирателей, включенных в избирательный  регистр РА,  число избирателей, не  находящихся на  учете  в  Армении, число сотрудников полиции, командируемых на и/участки, число избирателей, находящихся на  стационарном лечении в  медучреждениях.