Նիկոլ Փաշինյանը ներկա է գտնվել «Սպիտակի երկրաշարժ» թեմային նվիրված նամականիշի մարման արարողությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը Գյումրիի քաղաքապետարանում ՀՀ կառավարության արտագնա նիստից առաջ ներկա է գտնվել «Հայփոստ» ՓԲԸ կողմից «Սպիտակի երկրաշարժ» թեմային նվիրված նամականիշի մարման արարողությանը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նամականիշը մարել են ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի պաշտոնակատր Հակոբ Արշակյանը, ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարի պաշտոնակատար Ֆելիքս Ցոլակյանը, Գյումրիի քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանը և Հայփոստ» ՓԲԸ խորհրդի նախագահ Խուան Պաբլո Գեչիջյանը:
Նամականիշի վրա կոլաժի տեսքով պատկերված են 1988 թվականի դեկտեմբերի 7-ի ավերիչ երկրաշարժի տեսարաններ, ավերված շենքեր,  փրկարարական աշխատանքներ և Գյումրու Անկախության հրապարակի ժամացույցը, որը ցույց է տալիս երկրաշարժի ժամը:
230 դրամ անվանական արժեքով նամականիշը տպագրված է Ֆրանսիայի Cartor տպագրատանը` 30 հազար տպաքանակով: Նամականիշի դիզայնի հեղինակն է «Հայփոստ» ՓԲԸ գլխավոր դիզայներ Վահագն Մկրտչյանը:

Pashinyan attends cancellation ceremony of postage stamp dedicated to Spitak earthquake
YEREVAN, DECEMBER 7, ARMENPRESS. Before the launch of today’s outgoing session of the government in Gyumri, acting Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan attended the cancellation ceremony of a postage stamp dedicated to the theme Earthquake of Spitak in the Gyumri City Hall, Pashinyan’s Office told Armenpress.
The postage stamp was cancelled by Armenia’s acting minister of emergency situations Felix Tsolakyan, acting minister of transport, communication and information technologies Hakob Arshakyan, Gyumri Mayor Samvel Balasanyan and Chairman of the Board of HayPost CJSC Juan Pablo Gechidjian.
The postage stamp depicts the collage of the scenes from the devastating earthquake taken place on December 7thin 1988. The scenes include the demolished buildings, rescue works and the clock of the Independence Square of Gyumri, that shows the time of the earthquake.
The postage stamp with nominal value of 230 AMD is printed in Cartor printing house in France with the print-run of 30000 pcs. The author of the stamp’s design is the chief designer of HayPost CJSC Vahagn Mkrtchyan.