Xiaomi-ն 48 մեգափիքսելանոց խցիկով հեռախոս Է թողարկելու
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Xiaomi ընկերության նախագահ Լին Բինը Weibo սոցցանցում հրապարակել Է 48-մեգափիքսելանոց խցիկով սմարթֆոնի լուսանկարը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, գրել Է GizChina-ն:
Գրառմանը կցվել Է սմարթֆոնի լուսանկարը, որտեղ երեւում Է սոսկ ,48MP Cameraե մակագրությունը եւ բռնկումը, ուստի չի կարելի ասել, թե Xiaomi-ի հատկապես որ հեռախոսն այդպիսի խցիկ կստանա: Համացանցում շրջում են լուրեր, թե դա կլինեն Mi 9-ը կամ Mi 8s-ը: Նաեւ Xiaomi-ի ղեկավարը ստորեւ թողել Է «Դրանից օգտվում եմ մի քանի շաբաթ, վատ չի ստացվել» գրությունը: Ենթադրվում Է, որ այդ խցիկով Mi 9-ը կներկայացնեն 2019 թվականի հունվարին: Այն նաեւ կստանա երկու լրացուցիչ մոդուլներ, որոնց բնութագրերը հայտնի չեն: Բացի դրանից, այն կունենա 5G օժանդակություն, 10 գիգաբայթ գործառական հիշողություն եւ Snapdragon 855 պրոցեսոր:

Xiaomi выпустит телефон с камерой на 48 мегапикселей
Президент компании Xiaomi Линь Бинь (Lin Bin) опубликовал в соцсети Weibo фотографию смартфона с 48-мегапиксельной камерой. Об этом пишет GizChina.
К посту была прикреплена фотография смартфона, на которой видна лишь надпись «48MP Camera» и вспышка, поэтому нельзя сказать, какой именно телефон Xiaomi получит такую камеру. В сети ходят слухи о том, что это будут Mi 9 или Mi 8s. Также глава Xiaomi оставил подпись «Пользуюсь им несколько недель, получилось неплохо!» ,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Предполагается, что Mi 9 с такой камерой представят в январе 2019 года. Он также получит два дополнительных модуля, характеристики которых неизвестны. Помимо этого у него появится поддержка 5G, 10 гигабайт оперативной памяти и процессор Snapdragon 855.