Գյումրիի «Բեռլին» բժշկական կենտրոնը ստացել է նախագահ Սարգսյանի և Գերմանական Կարմիր խաչի նվիրատվությունների կտրոնները
Գյումրիի «Բեռլին» բժշկական կենտրոնը ստացել է նախագահ Սարգսյանի և
Գերմանական Կարմիր խաչի նվիրատվությունների կտրոնները
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Օրերս Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում նախագահ Արմեն Սարգսյանն այցելել էր Գերմանական Կարմիր խաչի Բեռլինի կենտրոնակայան:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, գերմանական Կարմիր խաչի նախագահը Հայաստանի նախագահի տիկնոջը՝ Նունե Սարգսյանին էր հանձնել Գյումրիի «Բեռլին» բժշկական կենտրոնի վերանորոգման աշխատանքների համար նախատեսված 10 հազար եվրո գումարի նվիրատվության կտրոնը:
Շնորհակալություն հայտնելով նվիրատվության համար՝ նախագահ Սարգսյանն ասել էր, որ Գյումրիի «Բեռլին» բժշկական կենտրոնի վերանորոգման համար նվիրատվություն կլինի նաև իր կողմից՝ ավելի մեծ ծավալի աշխատանքներ կատարելու համար:
Դեկտեմբերի 5-ին հանրապետության նախագահը և տիկին Նունե Սարգսյանը Գյումրիում այցելել են «Բեռլին» բժշկական կենտրոն և հանձնել նվիրատվությունների կտրոնները. Գերմանական Կարմիր խաչի նվիրաբերած 10 հազար եվրոյին հանրապետության նախագահն ավելացրել է 5 մլն դրամ:
Արմեն Սարգսյանը հույս է հայտնել, որ նվիրատվության գումարի միջոցով բժշկական կենտրոնի աշխատանքային պայմանները և հնարավորություններն ավելի կբարելավվեն:

Gyumri’s “Berlin” medical center receives coupons of donations of President Armen Sarkissian and German Red Cross
Gyumri’s “Berlin” medical center receives coupons of donations of President Armen Sarkissian
and German
Red Cross
YEREVAN, DECEMBER 6, ARMENPRESS. Recently Armenian President Armen Sarkissian visited the Berlin headquarters of the German Red Cross on the sidelines of his official visit to Germany, the Presidential Office told Armenpress.
The President of German Red Cross handed over the 10.000 Euros donation coupon to President’s spouse Nune Sarkissian for the renovation of Gyumri’s Berlin polyclinic.
The Armenian President thanked for the donation and added that he will also make a donation for the renovation of the polyclinic to carry out major works.
On December 5 President Armen Sarkissian and spouse Nune Sarkissian visited the Berlin medical center in Gyumri and handed over the coupons of the donations: the President provided 5 million AMD for the renovation of the medical center.
Armen Sarkissian expressed hope that the donations will help to improve the working conditions and capacities of the medical center.