ԵՊՀ-ն ու ՀԱՀ-ն կրթական նոր ծրագրեր կունենան. Կառավարությունը հաստատեց 2019- 2020 ուստարվա մասնագիտությունների ցանկը
ԵՊՀ-ն ու ՀԱՀ-ն կրթական նոր ծրագրեր կունենան. Կառավարությունը հաստատեց 2019-
2020 ուստարվա մասնագիտությունների ցանկը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կառավարությունը հաստատեց ՀՀ բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների բակալավրի ու անընդհատ և ինտեգրացված կրթական ծրագրերով 2019-2020 ուսումնական տարվա մասնագիտությունների ու ընդունելության քննությունների ցանկը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նախագիծը հաստատվեց ՀՀ կառավարության դեկտեմբերի 6-ին տեղի ունեցած հերթական նիստում:
«Որոշակի փոփոխություններ են կատարվել: Ամերիկյան համալսարանը «Տվյալագիտություն» կրթական ծրագիր է իրականացնելու, ԵՊՀ-ն՝«Կիրառական վիճակագրություն», տվյալների գիտություն: Մասնավոր բուհերից որոշները դադարեցրել են կրթական գործունեությունը»,- ասաց ՀՀ կրթության և գիտության փոխնախարար Հովհաննես Հովհաննիսյանը:

YSU, AUA to have new curriculum, government approves 2019-2020 program
YEREVAN, DECEMBER 6, ARMENPRESS. The government approved the 2019-2020 list of admission examinations and curriculums for higher educational institutions bachelor’s and continuous and integrated educational programs.
“Certain changes have been made. The American University [AUA] will implement a Data Studies educational program, the Yerevan State University [YSU] will implement the Applied Statistics program and data science. Some of the private universities decided to suspend their educational activities,” deputy minister of education and science Hovhannes Hovhannisyan said.