Ձերբակալվել է «Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաս­տան» կուսակցության փոխնախագահ Մհեր Եղիազարյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցների կողմից ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյուն­քում բացա­հայտ­վել է կաշառք տալու պատրվակով, առանձնապես խոշոր չափերի խարդախության դեպք:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության մամուլի կենտրոնից, մասնավորապես` պարզվել է, որ «Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաս­տան» կուսակցության փոխնախագահ, «Haynews.am» լրատվական կայքի պատաս­խա­­նա­տու Մհեր Եղիազարյանը, խաբեությամբ ուրիշի գույքի հափշտակություն կատարելու դիտավորությամբ, 2014թ. փետրվարից մինչև 2018թ. հոկտեմբերն ընկած ժամանակահատ­վածում, անձամբ, կամ միջնորդների միջոցով, չարաշահելով ՀՀ մի շարք քաղաքացիների, այդ թվում առանձին զինծառայողների վստահությունը, ծառայության կամ աշխա­տանքի տեղա­վորելու, ծառայողական առաջխաղացման, կամ այլ տարաբնույթ հարցեր լուծելու համար, կաշառք տալու պատրվա­կով նրանցից պահանջել, ստացել և առանց որևէ գործողություն կատարելու խար­դախությամբ հափշտակել է 180 հազար դրամից մինչև առանձնա­պես խոշոր չափերի հասնող՝ 10 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք 4 մլն 775 հազար ՀՀ դրամ­:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում հարուցվել է քրեական գործ, ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով և 34-312-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով։ Մհեր Եղիազարյանը ձերբակալվել է, կատար­վում է նախաքննություն:
Այն քաղաքացիները, ովքեր տուժել են Մհեր Եղիազարյանի նմանօրինակ գործողություն­նե­րից, խնդրում ենք դիմել ՀՀ ազ­գա­­յին անվտանգության ծառայություն` զան­գա­հա­րե­լով 010 57-93-16 հեռա­խո­սա­հա­մար­ով:
Ծանուցում. ենթադրյալ հանցանքի համար կասկածվողը կամ մեղադրվողը համարվում է անմեղ, քանի դեռ նրա մեղավորությունն ապացուցված չէ ՀՀ քրեական դատա­վարության օրենսգրքով սահմանված կարգով՝ դատարանի օրինական ուժի մեջ մտած դատավճռով:

Задержан заместитель председателя партии “Армянские орлы: Единая Армения” Мгер Егиазарян
В результате оперативно-розыскных мероприятий, предпринятых сотрудниками Службы национальной безопасности Армении, выявлен случай крупномасштабного мошенничества под предлогом дачи взятки.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе СНБ Армении, заместитель председателя партии “Армянские орлы: Единая Армения”, ответственный за новостной сайт Haynews.am Мгер Егиазарян в период с февраля 2014 года по октябрь 2018 года, намереваясь посредством мошенничества присвоить чужое имущество, лично или через посредников, злоупотребив доверием некоторых граждан Армении, в том числе и военнослужащих, с целью дачи взятки за устройство на работу, продвижение по службе или же другим вопросам требовал, получил и без совершения каких-либо действий присвоил суммы в размере от 180 тыс. драмов до 4 млн 775 тыс драмов (10 тыс долларов).
По данному факту в следственном департаменте СНБ возбуждено уголовное дело по признакам п. 1 ч. 3 ст. 178 (мошенничество, совершенное в особо крупных размерах) и п. 1 ч. 3 ст. 34-312 (попытка дачи взятки в особо крупных размерах).
СНБ просит всех, кто пострадал от деятельности Мгера Егиазаряна, обратиться в СНБ или по номеру 010 57-93-16.