Դեկտեմբերի4-ին սպասվող իրադարձությունները
Այսօր՝ դեկտեմբերի 4-ին, ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Զոհրաբ Մնացականյանը կմեկնի Բրյուսել: Նա մասնակցելու է ՆԱՏՕ ԱԳ նախարարների նստաշրջանի շրջանակներում անցկացվող՝ «Հաստատակամ աջակցություն» առաքելությանը մասնակցող ՆԱՏՕ-ի անդամ և ոչ անդամ պետությունների արտաքին գործերի նախարարների նիստին:
Ազգային ժողովի արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների քարոզարշավի 9-րդ օրն է:
«Իմ քայլը» դաշինքը Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ քարոզարշավ կշարունակի Արմավիրում: Լրագրողների հետ կհանդիպի ՀՀԿ ցուցակով պատգամավորի թեկնածու Դավիթ Շահնազարյանը: Մամուլի ասուլիսով հանդես կգան «ՄԵՆՔ» դաշինքի, Ազգային առաջընթաց կուսակցության ներկայացուցիչները: Լուսավոր Հայաստանն էլ քարոզարշավ կիրականացնի Երևանում, Աբովյանում, Բյուրեղավանում, Եղվարդում:
Լրագրողների հետ կհանդիպի քաղաքագետ Ալեքսանդր Իսկանդարյանը: Նա կանդրադառնա արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների քարոզարշավի ընթացքին, ներքաղաքական զարգացումներին:
ՀՀ ԳԱԱ-ում կմեկնարկի «Սպիտակի երկրաշարժ, 30 տարի անց. փորձ և հեռանկարներ» միջազգային գիտաժողովը: ՀՀ քաղաքաշինության կոմիտեի Բնակարանային ֆոնդի կառավարման և կոմունալ ենթակառուցվածքների վարչության պետ Տանյա Արզումանյանն էլ կխոսի երկրաշարժի հետևանքով անօթևանների բնակապահովման ուղղությամբ իրականացված աշխատանքների մասին:
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունում անցկացվում է Աղետների ռիսկի նվազեցման համագործակցության (ALTER) ծրագրի մասնակիցների հանդիպումը:

Сегодня, 4-го декабря, И.о. главы МИД Армении Зограб Мнацаканян отправится в Брюссель для участия в заседании глав МИД стран, участвующих  в миссии НАТО «Решительное содействие». Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МИД Армении.
Как сообщает пресс-служба МИД, в рамках визита запланированы также двусторонние встречи.
Сегодня, 4-го декабря – 9-й день предвыборного ралли к внеочередным выборам в НС Армении. Блок «Мой шаг» во главе с Николом Пашиняном посетит Армавир.
Сегодня, 4-го декабря, состоится пресс-конференция Давида Шахназаряна – кандидата от РПА.
Сегодня, 4-го декабря, состоится ряд пресс-конференций: кандидатов в депутаты Атома Мхитаряна и Астхик Аветисян, кандидатов в депутаты Ваана Бабаяна, Темина Варданян и Айка Григоряна и др.
Сегодня, 4-го декабря, состоится пресс-конференция политолога Александра Искандаряна.
Сегодня, 4-го декабря, в НАНА состоится научная конференция, посвященная 30-летию Спитакского землетрясения.
Сегодня, 4-го декабря, состоится пресс-конференция начальника управления жилищной политики и коммунальных инфраструктур Госкомитета по градостроительству Армении Тани Арзуманян.
В МЧС Армении состоится встреча участников программы ALTER.
В Союзе писателей Армении состоится презентация книги “Рубаи” Омара Хайяма в переводе Левона Блбуляна.