Վերաքննիչ դատարանում ավարտվեց Ռոբերտ Քոչարյանի գործով պաշտպանական թիմի բողոքի ներկայացումը
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Վերաքննիչ դատարանում ավարտվեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական թիմի բողոքի ներկայացումը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը,  ընդմիջումից հետո լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց Քոչարյանի պաշտպաններից Արամ Օրբելյանը:
«Շարունակեցինք պաշտպանների բողոքի ներկայացման գործընթացը: Կարելի է ասել՝ ավարտվեց պաշտպանների բողոքի ներկայացումը : Հիմա կանցնենք հաջորդ փուլին: Դեռևս դատախազության դիրքորոշումը և այլ գործընթացներ չեն իրականացվել: Դիրքորոշումների ներկայացումից հետո կքննվեն և առարկությունների ներկայացումից հետո կանցնենք միջնորդությունների քննությանը», -ասաց Օրբելյանը:
Նրա խոսքով` նախորդ դատական նիստերին դատավորի ինքնաբացարկի միջնորդության հարցն էր քննարկվել , հետո ներկայացվել պաշտպանների բողոքը:
Օրբելյանը չի կարծում, որ ֆիզիկապես հնարավոր կլինի այսօր կայացնել որոշումը:
Վերաքննիչ դատարանը շարունակում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորման որոշումն անձեռնմխելիության հիմքով վերացնելու վերաբերյալ բողոքի քննությունը:

В Апелляционном суде завершилось предъявление протеста стороны защиты по делу Роберта Кочаряна
В Апелляционном суде завершилось предъявление протеста стороны защиты по делу второго президента Армении Роберта Кочаряне. Как сообщает  «Арменпресс», об этом после перерыва в беседе с журналистами сообщил адвокат Роберта Кочаряна Арам Орбелян.
“Мы продолжили процесс предъявления протеста стороны защиты. Можно сказать, процесс протеста адвокатов завершился. Сейчас перейдем ко второму этапу. Пока представления позиции прокуратуры и других процессов не было. После представления позиции будут изучены, и после представления возражений перейдем к обсуждению ходатайств”, - сказал Орбелян.
По его словам, на прошлых судебных заседаниях обсуждался вопрос отвода судьи, потом была представлена жалоба адвоката.
Орбелян не думает, что сегодня физически возможно будет вынести решение.
Апелляционный суд продолжает рассматривать жалобу об освобождении второго президента Армении Роберта Кочаряна от ареста на основании его статуса неприкосновенности.