Բակո Սահակյանը մասնակցել է ոստիկանության ծառայողի օրվան նվիրված տոնական միջոցառմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 30-ին մասնակցել է Ոստիկանության ծառայողի օրվան նվիրված տոնական միջոցառմանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ի տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, նախագահը շնորհավորել է ոստիկանության համակարգի աշխատակիցներին եւ վետերաններին մասնագիտական տոնի առթիվ, արժեւորել նրանց ծառայությունը, կանգ առել մի շարք խնդիրների եւ անելիքների վրա:
Ծառայողական պարտականությունները բարեխղճորեն կատարելու, ծառայության ընթացքում բարձր արդյունքների հասնելու համար եւ մասնագիտական տոնի կապակցությամբ երկրի ղեկավարը պետական պարգեւներ է հանձնել համակարգի մի խումբ աշխատակիցների եւ մեկ աշխատակցի շնորհել ոստիկանության գնդապետի կոչում:

President of Artsakh attends event dedicated to Police Officer Day
YEREVAN, NOVEMBER 30, ARMENPRESS. President of the Republic of Artsakh Bako Sahakyan on November 30 attended an event dedicated to the Police Officer Day, the Presidential Office told Armenpress.
President Sahakyan congratulated the Police officers and veterans on their professional day, valued their service and talked about several issues and actions relating to the field.
Bako Sahakyan handed over state awards to a group of police officers for properly fulfilling their duties and achieving good results during the service.