Ընտրություններում հաղթելու դեպքում Փաշինյանի կառավարությունը կշարունակի բարձրացնել Սևանի մակարդակը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքը դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք ընտրություններում հաղթելու դեպքում շարունակելու է Սևանի մակարդակի բարձրացման աշխատանքները։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Վարդենիս քաղաքում «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի նախընտրական հանրահավաքի ընթացքում ասաց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար, դաշինքի նախընտրական ցուցակի առաջին համար Նիկոլ Փաշինյանը։
«Մենք շարունակելու ենք Սևանի մակարդակի բարձրացման աշխատանքները։ Սևանի շուրջ անտառներ կան, որոնք պետք է հատվեն, պետք է մարդկանց հնարավորություն տանք, որ գնան այդ ծառերը կտրեն ու այդ փայտանյութը օգտագործեն իրենց նպատակների համար։ Խրախուսելու ենք, որ մարդիկ աշխատեն»,- ասաց Փաշինյանը։
Վարչապետի պաշտոնակատարի խոսքով՝ իրենք ուշադրություն են դարձնելու նաև միջհամայնքային ճանապարհներին։
«Սևանի շուրջ ճանապարհները պետք է լինեն նորմալ վիճակի։
Մեր նախընտրական ծրագրում գրված է, որ մենք առանձնահատուկ նշանակություն պետք է տանք միջհամայնքային ճանապարհներին։ Դրանք կփոխեն շրջակա համայնքների պատկերը»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։

В случае победы на выборах правительство Пашиняна продолжит работу по повышению уровня Севана
В  случае  победы  на  выборах правительство Пашиняна продолжит работу  по повышению уровня  Севана.
Как  передает Арменпресс, об этом  сообщил лидирующий в  списке блока «Мой  шаг», и.о. премьер-министра РА Никол Пашинян в ходе  встречи с жителями Вардениса в рамках предвыборной  агитации к предстоящим 9 декабря внеочередным парламентским выборам.
«Мы  продолжим работу  по повышению уровня  Севана. Вокруг озера леса, которые  следует вырубить. Надо дать людям возможность пойти и срубить эти деревья и использовать их для  своих целей. Мы  будем поощрять людей к труду», - сказал Пашинян.
По словам  Пашиняна, они будут заниматься и  проблемой  межобщинных дорог.
«Дороги вокруг Севана следует привести в  нормальное  состояние. В нашей  предвыборной  программе  прописано, что мы  будем уделять особое  внимание состоянию межобщинных дорог. Они совершенно изменять пейзаж соседних общин», - сказал Пашинян.
Внеочередные парламентские выборы состоятся 9 декабря. Срок предвыборной  агитации – 26 ноября – 7 декабря.  В предстоящих выборах участвуют 11 политических сил