Զուրաբիշվիլին 59,56 տոկոս ձայներով հաղթում Է Վրաստանի նախագահի ընտրություններում
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սալոմե Զուրաբիշվիլին հաղթում Է Վրաստանի նախագահի ընտրությունների երկրորդ փուլում՝ հավաքելով ընտրողների ձայների 59,56 տոկոսը, Գրիգոլ Վաշաձեի օգտին քվեարկել Է ընտրողների 40,44 տոկոսը:
Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, վկայում են այն տվյալները, որոնք Վրաստանի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը նոյեմբերի 29-ին հրապարակել Է ընտրական տեղամասերի 99,7 տոկոսից ստացված տվյալների ամփոփումից հետո: Վրաստանի ԿԸՀ-ի կայքի հատուկ բաժնում զետեղված տեղեկատվության համաձայն՝ Չուրաբիվշիլի օգտին քվեարկել Է 1 մլն 146 հազար 63 մարդ, Վաշաձեի օգտին՝ 778 հազար 167 մարդ: Ավելի վաղ 66-ամյա Զուրաբիշվիլին շնորհակալություն Է հայտնել ընտրողներին աջակցության համար:
«Շատ նորհակալ եմ իմ նկատմամբ ցուցաբերված վստահության համար, ես լինելու եմ Վրաստանի բոլոր քաղաքացիների նախագահը, թե նրանց, ովքեր աջակցեցին ինձ, թե նրանց, ովքեր չքվեարկեցին իմ օգտին»,- ասել Է նա լրագրողներին Թբիլիսիում, նշելով, որ իր կարեւորագույն խնդիրն Է համարում «հասարակության համախմբումը, երկրում հանգստության ու կայունության հաստատումը»:

Salome Zurabishvili wins Georgia presidential election with 59.56% of votes
YEREVAN, NOVEMBER 29, ARMENPRESS. Salome Zurabishvili wins in the second round of the presidential election in Georgia with 59.56% of votes, according to the data of the Central Election Commission.
The next presidential candidate, Grigol Vashadze, received 40.44% of votes.
According to Georgia's CEC, 1,146,063 people voted for Zurabishvili, and 778,167 people - for Vashadze.
Zurabishvili thanked voters for support. “Thank you for your trust. I will be the president of all Georgian citizens - both those who supported me and those who did not vote for me”, she told journalists in Tbilisi noting that her most important goal is “to unity the society, ensure stability in the country”.
On Wednesday the second round of presidential election was held in Georgia. The two candidates are Salome Zurabishvili endorsed by the ruling party “Georgian Dream” and Grigol Vashadze from the opposition party “United National Movement”.